Zarejestruj / Zaloguj
IPL - usuwanie tatuaży za pomocą intensywnie pulsacyjnego światła

usuwanie tatuaży IPL

Światło IPL może być wykorzystywane do usuwania tatuaży. Działa ono na zasadzie penetracji skóry, która ma doprowadzić do usunięcia kolorowych pigmentów ze skóry. W rezultacie tego procesu mogą powstać blizny oraz drobne przebarwienia skóry.



Czym różni się światło IPL od lasera?

Terapia laserowa z terapią IPL jest często mylona. Choć są one do siebie bardzo podobne to jednak specyfika ich działania bardzo je różni. Urządzenia emitujące światło IPL wysyłają krótkie impulsy bardzo intensywnego światła do skóry. „Wybuchy” świtała nie są falą laserową, choć zawierają cząsteczki światła. IPL wysyła światło na skórę poprzez umieszczony na niej pryzmat. Światło powoduje rozłam cząsteczek atramentu w skórze i ich eliminację podczas procesu gojenia ranek.

Kto jest kandydatem na usuwanie tatuażu światłem IPL?
Idealnym kandydatem do usunięcia tatuażu światłem IPL jest osoba z:
 - europejską karnacją skóry,
 - elastyczną skórą,
 - nie przetłuszczającą się skórą.
O tym, czy dana osoba może poddać się terapii światłem IPL powinien zadecydować lekarz.

Usuwanie tatuażu światłem IPL - ile zabiegów jest potrzebnych?
W celu usunięcia całego tatuażu zazwyczaj konieczne jest wykonanie minimalnie 6 zabiegów. Ciemne tatuaże wymagają większej liczby zabiegów, czasami nawet około 15 – 20 naświetleń.

Usuwanie tatuażu światłem IPL - dyskomfort podczas zabiegu
Podczas zabiegu odczuwalny jest ból porównywalny z wykonywaniem tatuażu. Czasami w celu zapewnienia najwyższego komfortu podawane jest znieczulenie miejscowe, lub skóra smarowana jest kremem/żelem znieczulającym. Zabieg trwa około 30 – 60 minut w zależności od wielkości tatuażu.

Usuwanie tatuażu światłem IPL - rekonwalescencja po zabiegu
Bezpośrednio po zabiegu obszar skóry, który był poddany działaniu światła, staje się jaśniejszy i może pojawić się na nim opuchlizna. Skóra goi się po około 7 – 14 dniach od zabiegu. W tym okresie zalecane jest stosowanie kremów z filtrami UV oraz maści z antybiotykiem przepisanej przez lekarza.

Usuwanie tatuażu światłem IPL - ryzyko zabiegu
Zabieg światłem IPL uważanyn jest za bezpieczny. Niemniej jednak należy liczyć się faktem, iż po bardzo ciemnych tatuażach może pozostać trochę pigmentu pod skórą. W większości przypadków pozostawiony barwnik płowieje po kilku latach.




Komentarze (0)

 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2020 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie