Zarejestruj / Zaloguj
IPL - rozszerzone naczynka oraz rumień twarzy i innych partii ciała

rumin twarzy IPL rozszerzone naczynka

Technologia IPL jest obecnie jedną z najbardziej popularnych na rynku dermatologiczno – kosmetycznym. Większość ludzi kojarzy ją z typowymi zabiegami laserowymi, nie mniej jednak nie ma ona nic wspólnego z laserem. Tłumacząc skrót IPL na język polski, to technologia intensywnego pulsacyjnego światła. Pierwsze urządzenie, które zostało skonstruowane w oparciu o wyżej wymienioną technologię nazywało się „muliti-światłem”.W przeciwieństwie do laserów, IPL emituje wiele wiązek światła. Zasięg światła w sposób efektywny jest absorbowany przez melaninę oraz hemoglobinę, jak również przez wodę. Urządzenia z wbudowaną technologią IPL emitują niespójne światło polichromatyczne (wielobarwne).

W wyniku wieloletnich doświadczeń związanych z używaniem technologii IPL, odkryto, iż jest ona szczególnie użyteczna w leczeniu rozszerzonych naczynek. Urządzenia IPL mają bardzo dużą zdolność dostosowywania parametrów działania światła do indywidualnych potrzeb osoby poddawanej zabiegowi. W ten sposób każda procedura może być zoptymalizowana i przynieść jak najlepsze efekty.

IPL – specjalny system chłodzenia chroni nawet opaloną skórę
Niestety osoby z ciemną karnacją, które decydują się na zabieg IPL muszą uzbroić się w cierpliwość. Na początku wykonywany jest test, czy ich skóra nie ulegnie poparzeniom, po pomyślnie zakończonym badaniu, można przejść do zabiegu. Urządzenia IPL zapewniają maksymalny komfort podczas zabiegu, ponieważ mają wbudowany system chłodzący.

IPL – przebieg zabiegu redukcji rozszerzonych naczynek oraz rumienia
W pierwszym etapie zabiegu skóra jest dokładnie oczyszczana w tym celu najczęściej przeprowadzany jest peeling, po którym obszar zabiegowy jest tonizowany. Następnie skóra pokrywana jest transparentnym żelem, którego zadaniem jest zabezpieczenie jej przed powikłaniami wynikającymi z przegrzania. Dodatkowo, wszystkie urządzenia IPL posiadają końcówkę chłodzącą. Do wcześniej przygotowanego pola zabiegowego kosmetyczka/lekarz przykłada końcówkę urządzenia IPL i odczekuje kilka sekund, aż skóra dokładnie schłodzi się. Następnie uruchamiany jest błysk IPL, składający się z serii minibłysków. W kolejnym etapie znów na kilka sekund pozostawiana jest końcówka w celu schłodzenia skóry, żeby później bezpiecznie uruchomić błysk IPL. Powyżej opisana sekwencja powtarzana jest kilka razy.

IPL – efekty oraz liczba powtórzeń zabiegu

Efekty zabiegu zazwyczaj widoczne są już po pierwszym zastosowaniu światła IPL. Czasami, gdy zmiany naczyniowe są bardzo zaawansowane istnieje konieczność kilkakrotnego powtórzenia zabiegu. Zazwyczaj liczba zabiegów zamyka się w trzech powtórzeniach.

IPL – orientacyjny koszt zabiegu
Koszty zabiegów przy użyciu światła IPL ustalane są w zależności od obszaru poddawanego zbiegowi oraz liczby powtórzeń, jaką trzeba będzie wykonać w celu całkowitego wyeliminowania problemu. Niwelowanie rozszerzonych naczynek pojawiających się np. wokół nosa może kosztować około 200 PLN.
Komentarze (5)

awatar
kasiaada napisała:
2010-04-17 18:02:50
Ja próbowałam różnych specyfików i tych gorszych i lepszych ale jak na razie jakiejś drastycznej poprawy nie ma. Trzeba chyba pomyśleć o zabiegu.

awatar
cokr napisała:
2010-02-26 23:36:31
od dawna mam problem z pękającymi naczynkami i początkowo wystarczały kremy. Ostatnio zamykałam naczynka u dermatologa, ale moja skóra wyjątkowo źle zniosła zabieg zamykania naczyn laserem. Interesuje mnie, czy technologia IPL podrażnia skórę, no i dobrze byłoby wiedzieć jak znaleźć gabinet posługujący się tą metodą. Pewnie i tego spróbuję.

przeczytaj wszystkie komentarze (+)
Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Najnowsze kosmetyki


 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2020 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie