Zarejestruj / Zaloguj
Lasery chirurgiczne

lasery_chirurgiczne

Lasery w medycynie są stosowane już od lat. W latach 60-tych XX wieku zastosowano je po raz pierwszy w dermatologii. W późniejszych latach były one stopniowo wprowadzane niemalże do każdej dziedziny medycyny. Obecnie są one powszechnie używane w medycynie.
 Lasery to urządzenia, które emitują za pomocą materiału aktywnego światło o ściśle określonej długości fali.
W medycynie wykorzystuje się kilkanaście różnego rodzaju urządzeń laserowych. Ze względu na charakter oddziaływania na tkankę lasery można podzielić na dwie grupy:
- lasery wysokoenergetyczne (chirurgiczne) - hard lasers,
- lasery niskoenergetyczne (biostymulacyjne) - soft lasers.

Lasery wysokoenergetyczne ułatwiają przeprowadzenie zabiegu, usprawniają działania lekarza oraz pomagają dotrzeć do trudno dostępnych obszarów zabiegowych. Niewątpliwą zaletą każdego lasera jest jego bezkontaktowa praca, która zapewnia absolutną higienę i czystość pola operacyjnego.

Lasery chirurgiczne - zalety stosowania

Do głównych zalet zastosowania lasera można zaliczyć:
 - skrócony czas rekonwalescencji po zabiegu,
 - czystość pola zabiegowego,
 - redukcję krwawienia podczas zabiegu,
 - szybką koagulację,
 - precyzję zabiegu.

Zadaniem laserów wysokoenergetycznych jest niszczenie tkanek – mogą być one wykorzystywane do zabiegów „naprawiających skórę”. W chirurgii plastycznej są one stosowane do:
- wykonywania nacięć skóry (tzw. noże chirurgiczne);
- rozpuszczania komórek tłuszczowych;
- dermabrazji laserowej;
- usuwania gruczołów potowych.

Do laserów chirurgicznych, wykorzystywanych w chirurgii estetycznej, można zaliczyć:
 - laser CO2 (dwutlenkowęglowy) używany jest najczęściej do wykonywania nacięć skóry, dermabrazji (usuwania naskórka w celu naprawy skóry np. usuwania przebarwień, znamion, lekkich zmarszczek, rozstępów);
 - laser Nd:YAG (jagowo-neodymowy) – bardzo mocny laser, głębokość jego działania zależy od czasu przyłożenia – stosowany jest najczęściej do: - usuwania znamion, - usuwania tatuaży, zamykania naczynek;
 - laser arganowy, który wyróżnia się zdolnością oddziaływania na naczynia krwionośne bez uszkadzania innych tkanek – stosowany jest do: - zamykania rozszerzonych naczynek, - likwidacji rumienia, - likwidacji znamion naczyniowych;
 - laser Er: YAG (erbowy), stosowany jest do: - usuwania znamion, - usuwania blizn, - usuwania zmarszczek, - usuwania rozstępów.

Lasery chirurgiczne ze względu na ogromną moc mogą być używane jedynie przez wykwalifikowanych lekarzy - odpowiednio przeszkolonych. Operacje podczas, których używane są lasery, charakteryzują się ogromną precyzją i bezpieczeństwem - jedynie jeśli są przeprowadzane przez specjalistę w specjalnie przygotowanym do nich ośrodkach.
Komentarze (1)

awatar
olalutka napisała:
2013-04-06 18:10:25
Oj chętnie poddałabym się takiemu zabiegowi, niestety nie jest on refundowany. Znajoma miała taki zabieg i efekt szałamiający.

Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2020 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie