Zarejestruj / Zaloguj
Liposukcja brzucha - dyskomfort podczas zabiegu

liposukcja brzucha

Liposukcja to zabieg, którego celem jest korygowanie konturu ciała. Jest ona szczególnie zalecana dla osób ze szczupłą sylwetką. Stosuje się ją w przypadku zlokalizowania miejscowego nadmiaru tłuszczu.Liposukcja - warunki, jakie musi spełnić osoba jej poddawana
Zabieg mechanicznego odsysania tłuszczu jest zalecany dla osób:
- mających elastyczną skórę,
- w wieku do 40 lat,
- nie mających nadmiaru luźnej skóry,
- szczupłych, z nieznacznymi pokładami tłuszczu.

Liposukcja – kto nie powinien decydować się na zabieg?
Liposukcja nie powinna być wykonywana u osób:
- po 40 roku życia,
- z dużą ilością luźnej skóry,
- ze skórą nieelastyczną,
- z dużą nadwagą,
- przewlekle chorych.
Dla osób starszych (po 40-tym roku życia) oraz bardzo otyłych stosuje się indywidualne podejście. W przypadku osób z dużą nadwagą chirurdzy opracowują specjalny program liposukcji połączonej z plastyką brzucha.

Liposukcja brzucha – nieprzyjemne doznania
Decydując się na zabieg liposukcji brzucha należy się psychicznie nastawić na dosyć nieprzyjemne doznania. Wyżej wymieniony obszar ciała jest specyficzny, gdyż z mięśni brzusznych wychodzą silne wyrostki komórek nerwowych i łączą się z włóknami mięśniowymi, a te z komórkami skóry. Jeśli liposukcja tego obszaru ciała wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym to pod koniec zabiegu można odczuwać ból. Nikt nie jest w stanie go opisać, ponieważ wszelkie doznania są bardzo subiektywne - niektórzy charakteryzują to jako uczucie szarpania. Osoby, które przeszły taki zabieg często relacjonują, że nie czuły bólu, a jedynie miały wrażenie, że skóra była rozciągana. Inne bardzo wrażliwe na ból osoby podczas zabiegu prosiły o dodatkową dawkę znieczulenia. Reasumując - decydując się na zabieg liposukcji brzucha należy być przygotowanym na pewien dyskomfort związany z bólem. Oczywiście wszelkie nieprzyjemne doznania mogą być wyeliminowane poprzez zastosowanie znieczulenia ogólnego (narkozy), niemniej jednak chirurdzy ze względu na ryzyko powiązane z uśpieniem pacjenta/ki, wolą podawać znieczulenie miejscowe.

Liposukcja brzucha – minimalne ryzyko
Decydując się na zabieg należy wybrać wykwalifikowanego chirurga. To od jego doświadczenia zależy sukces zabiegu. Ponadto, zachowanie pacjenta/ki po zabiegu w dużym stopniu wpływa na końcowe efekty operacji. Noszenie specjalnej bielizny oraz sumienne wykonywanie poleceń lekarza pozwolą na szybką rekonwalescencję oraz widoczne i zaskakująco dobre efekty.
Zobacz, gdzie można wykonać ten zabieg:MmmKnakiewicz_logo Chirurgia Plastyczna H. Knakiewicz
Wrocław, Rydygiera 30
knakiewicz@knakiewicz.com http://www.knakiewicz.com
MmmKnakiewicz_logo Chirurgia Plastyczna H. Knakiewicz
Wrocław, Rydygiera 30
knakiewicz@knakiewicz.com http://www.knakiewicz.com
MmmKnakiewicz_logo Chirurgia Plastyczna H. Knakiewicz
Wrocław, Rydygiera 30
knakiewicz@knakiewicz.com http://www.knakiewicz.com
rozwiń listę (+)

Komentarze (2)

awatar
Martuszkamuszka napisała:
2010-12-29 14:20:10
Zastanawiam się.. :/ ale fakt.. taki zabieg kosztuje..

awatar
siss napisała:
2010-12-28 19:10:30
Samo wyobrażenie zabiegu (ten szpikulec penetrujący podskórnie fałdy tłuszczu) i pooperacyjne efekty liposukcji Tary Reid zniechęcają. Do tego te niejprzyjemności po zabiegu, bóle, szarpanie.
Jednak, jak ktoś powiedział już, dla piękności trzeba cierpieć, zwłaszcza w naszych czasach. Jak by mnie było stać, to coś bym sobie z oponką na brzuchu zrobiła na pewno.

Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Najnowsze kosmetyki


 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2019 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie