Zarejestruj / Zaloguj
Cienie pod oczami - skuteczne usuwanie za pomocą transplantacji tłuszczu

cienie pod oczami, transplantacja tłuszczu

Cienie pod oczami stanowią poważny problemem estetyczny, który dotyka wielu osób. Lekarze dokładnie nie wiedzą, jakie są powody ich powstawania i jak im przeciwdziałać. Firmy farmaceutyczne prześcigają się w pomysłach na innowacyjne kosmetyki, które wyeliminują cienie pod oczami. Niestety nie są one jeszcze zadowalająco skuteczne.Ciemne cienie pod oczami przyczyniają się zazwyczaj:

 - do zmęczonego wyglądu twarzy,
 - do smutnego wyrazu oczu,
 - postarzania wyglądu człowieka.
 

 


Cienie pod oczami są bardzo trudne do ukrycia przez makijaż, a u niektórych osób wręcz niemożliwe do pokrycia pudrem. Dodatkowo, cienie pod oczami sprawiają, iż człowiek wygląda na bardzo zmęczonego i chorego. Większość osób decyduje się na usunięcie cieni pod oczami, z powodów estetycznych. Mając dosyć ciągłych pytań, czy są zmęczone lub chore są gotowe trwale je usunąć.

Cienie pod oczami – transplantacja własnego tłuszczu w celu ich eliminacji
Innowacyjną metodą niwelacji cieni pod oczami jest używanie lasera do wykonania nacięć skóry we wnętrzu dolnej powieki. Chirurg przechodzi później do umieszczenia tłuszczu w miejsce zapadniętej doliny łez, gdzie powstają cienie pod oczami. Tłuszcz jest zazwyczaj przenoszony za pomocą tzw. „graftingu” w okolice cieni pod oczami. W przypadku osób mających worki pod oczami, tłuszcz może zostać z nich przeniesiony w okolicę doliny łez. W przypadku osób nie posiadających worków pod oczami, tłuszcz jest pozyskiwany w inny sposób. Bezpośrednio przed zabiegiem lekarz konsultuje z pacjentem możliwości pobrania własnego tłuszczu, czasami potrzebne jest jego oddessanie za pomocą liposukcji.

Cienie pod oczami – zalety zastosowania laserowego cięcia
Zastosowanie lasera do wykonania nacięć we wnętrzu powieki dolnej jest powiązane z następującymi korzyściami:
 - po zabiegu nie pozostają żadne widoczne blizny,
 - zabieg nie jest powiązany z ryzykiem zmiany kształtu powiek,
 - lekarz ma lepszy dostęp do struktur skóry w tzw. dolinie łez,
 - brakiem ryzyka uszkodzenia mięśni powieki dolnej,
 - mniejszym krwawienia podczas zabiegu,
 - mniejszym obrzękiem po zabiegu,
 - szybszą procedurą,
 - lepszymi rezultatami i szybszą rekonwalescencją.


Cięcie za pomocą lesera eliminuje również:
 - ryzyko opadania powieki dolnej,
 - ryzyko powstania tzw. zespołu suchego oka.

Zabieg usuwania cieni pod oczami wyżej opisaną techniką nie jest obecnie praktykowany w Polsce.
Zobacz, gdzie można wykonać ten zabieg:MmmKnakiewicz_logo Chirurgia Plastyczna H. Knakiewicz
Wrocław, Rydygiera 30
knakiewicz@knakiewicz.com http://www.knakiewicz.com
MmmKnakiewicz_logo Chirurgia Plastyczna H. Knakiewicz
Wrocław, Rydygiera 30
knakiewicz@knakiewicz.com http://www.knakiewicz.com
MmmKnakiewicz_logo Chirurgia Plastyczna H. Knakiewicz
Wrocław, Rydygiera 30
knakiewicz@knakiewicz.com http://www.knakiewicz.com
rozwiń listę (+)

Komentarze (13)

awatar
~anka napisała:
2018-01-20 18:43:38
Cudownie ale dlaczego nikt nie pisze o przeciwwskazaniach np. Blepharoplastyka powiek dolnych (plastyka powiek dolnych) - zespół suchego oka jest przeciwwskazaniem/ Lipoliza iniekcyjna i laserowa w niektórych krajach zakazana i dobrzy lekarze medycyny estetycznej jej nie polecają/ fosfatydylocholina - wycofana, wiele pacjentek po zastosowaniu tego środka nie może dojść do siebie przez wiele tygodni/ Thermage i Radiage mogą uszkodzić wzrok, przyczynić się do zaniku plamki żółtej i jaskry ( co z tego że po paru latach - wtedy już nikt nie będzie tego łączył z zabiegiem a utrata wzroku przy zaniku plamki gwarantowana) itd. itp. Baby - nie żryjcie tyle, miejcie w lodówkach tylko światło, uprawiajcie sport, wysypiajcie się, nie pijcie alkoholu i nie palcie fajek ani żadnych świństw. Nie będziecie musiały wydawać majątku na problematyczne zabiegi medycyny estetycznej. A jeśli już, to poradźcie się ZNAJOMEGO jakiegoś lekarza, zbadajcie tarczycę, anty TPO zróbcie, poziom hormonow oznaczcie, i przebadajcie sobie dokładnie wątrobę i nerki przed zabiegiem i wątrobę koniecznie po zabiegu. Tego wam lekarze plastycy raczej nie mówia co nie?

awatar
~kasia napisała:
2016-06-07 16:10:16
polecam komórkowe serum odmładzające Luminesce amerykańskiej firmy Jeunesse która specjalizuje się w kosmetykach anti-aging. używam go od kilku miesięcy i jestem bardzo zadowolona z efektu, nie tylko wygładziło zmarszczki wokół oczu i ust ale tez poprawiło elastyczność skóry twarzy. polecam stronę firmy na której można znaleźć ich wszystkie produkty https://mkap.jeunesseglobal.com/pl-PL/

przeczytaj wszystkie komentarze (+)
Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Najnowsze kosmetyki


 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2019 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie