Zarejestruj / Zaloguj
Miniabdominoplastyka - ogólna charakterystyka zabiegu

miniabdominoplastyka

Plastyka brzucha jest zabiegiem, który może być wykonywany zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Miniabdominoplastyka jest operacją mniej inwazyjną od pełnej oraz modyfikowanej plastyki brzucha.Kto jest kandydatem do zabiegu?
Zabieg jest szczególnie zalecany dla osób, które mają znaczne pokłady tkanki tłuszczowej pod skórą w dolnej części brzucha. Pacjent/ka mogą być poddani takiemu zabiegowi, jeśli ściana jamy brzusznej oraz mięśnie są nie rozciągnięte. Podsumowując, operacja jest doskonałym zabiegiem dla osób, które posiadają pokłady tłuszczu oraz trochę skóry do usunięcia z podbrzusza.

 

Miniabdominoplastyka – przebieg zabiegu częściowej plastyki brzucha
Częściowa plastyka brzucha trwa około godziny. Miniabdominoplastyka jest mniej inwazyjna od całkowitej oraz modyfikowanej plastyki, ponieważ nie wymaga wykonania obszernego cięcia. Chirurg wykonuje cięcie około 5-10 cm długości w kształcie elipsy. Rana jest ukryta na linii owłosienia łonowego tak, aby bliznę można było ukryć pod bikini.
Podczas miniabdominoplastyki lekarz nie ma możliwości podwiązania mięśnia prostego jamy brzusznej, może za to usunąć nadmiar skóry oraz tłuszcz. Po takim zabiegu należy spędzić noc w pozycji pół siedzącej. Całkowity powrót do zdrowia następuje po około 14 – 21 dniach. Warto jest nosić specjalną bieliznę uciskową przez około jeden miesiąc po zabiegu.

Miniabdominoplastyka – zastosowanie metody endoskopowej
Metoda endoskopowa jest zalecana dla osób młodych, które mają problemy z odkładającym się tłuszczem w dolnej partii brzucha. Zabieg polega na wykonaniu 3 drobnych nacięć o długości 2-2,5 cm. Dwa nacięcia wykonywane są na wysokości bioder, na linii podbrzusza, trzecie nacięcie natomiast od pępka na około 3 cm w dół. Przez tak drobne otwory wprowadzane są specjalne urządzenia chirurgiczne. Chirurg dokładnie oczyszcza powłoki brzuszne z tłuszczu i podwiązuje rozluźnione mięśnie w jamie brzusznej. Niestety zabieg nie pozwala na redukcję nadmiaru luźnej skóry. W związku z powyższym zabieg jest szczególnie zalecany dla młodych i szczuplejszych osób, które mają nadmiar tłuszczu w warstwie podbrzusza. Ponadto, zabieg jest bardzo polecany dla osób, u których nastąpił rozstęp mięśni brzucha.

Miniabdominoplastyka – orientacyjny koszt zabiegu
Częściowa plastyka powłok jamy brzusznej: 9 000 – 11 000 PLN.

 
Zobacz, gdzie można wykonać ten zabieg:MmmKnakiewicz_logo Chirurgia Plastyczna H. Knakiewicz
Wrocław, Rydygiera 30
knakiewicz@knakiewicz.com http://www.knakiewicz.com
MmmKnakiewicz_logo Chirurgia Plastyczna H. Knakiewicz
Wrocław, Rydygiera 30
knakiewicz@knakiewicz.com http://www.knakiewicz.com
MmmKnakiewicz_logo Chirurgia Plastyczna H. Knakiewicz
Wrocław, Rydygiera 30
knakiewicz@knakiewicz.com http://www.knakiewicz.com
rozwiń listę (+)

Komentarze (4)

awatar
fantaghiro84 napisała:
2014-03-26 10:09:24
po poronieniu w dość wysokim tygodniu ciąży został mi duży brzuch,ten zabieg jest dla mnie,ponieważ mój brzuch jest moją zmorą.

awatar
maszka napisała:
2013-04-03 08:01:52
Mój również cóż z tego,że regularnie ćwiczysz,starasz się a i tak porozciągana skóra zostaje.Na zabieg może bym się zdecydowała,tylko cena.

przeczytaj wszystkie komentarze (+)
Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Najnowsze kosmetyki


 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2019 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie