Zarejestruj / Zaloguj
Fosfatydylocholina, karnityna, kwas deoksycholowy - koktajl odchudzający

lipoliza

Prawie każdy ma problemy z utrzymaniem prawidłowej wagi ciała. Zarówno kobiety jak i mężczyźni obserwują odkładające się wałeczki tłuszczu na ciele. Osoby prowadzące zdrowy tryb życia: uważają na dietę, systematycznie ćwiczą, a jednak, w niektórych partiach ciała ich ukształtowane mięśnie ukryte są pod tłuszczem.Często również osoby, które zawodowo zajmowały się sportem i mają dobrze rozbudowaną masę mięśniową, po zaprzestaniu regularnych treningów zaczynają „zatłuszczać się”. Niestety tłuszcz odkłada się bez żadnych skrupułów, zaokrągla ludzką sylwetkę. Uwidacznia się też na twarzy, osadza na brodzie, policzkach, niszcząc wyrazisty kontur twarzy. Dodatkowo odkłada się on na kolanach, wewnętrznych częściach ud, ramionach oraz innych obszarach ciała, z których ciężko go pozbyć się.

Z myślą o osobach, które mają nienaganną sylwetkę i wymagają jedynie miejscowej korekty, stworzono zabiegi na bazie fosfatydylocholiny – fosfolipidu zdolnego do rozpuszczania tłuszczu. Procedury wykorzystujące fosfatydylocholinę są rewolucyjnym rozwiązaniem redukującym nadmiernie nagromadzenie się tkanki tłuszczowej.
Fosfatydylocholina znalazła zastosowanie w medycynie już ponad 50 lat temu. Wykorzystywana jest jako lek o właściwościach antycholesterowych i antytrójglicerydowych.

Obecnie dla zwiększenia efektów zabiegów fosfatydylocholina łączona jest z kwasem deoksycholowym oraz karnityną. Kwas deoksycholowy w połączeniu z fosfatydylocholiną niszczy nadmiar tłuszczu. Karnityna jest substancją, która posiada zdolność łączenia kwasów tłuszczowych i pozwala na ich przedostawanie się do mitochondriów. Tam zostają one spalone w procesie produkcji energii.

Zabieg polega na ostrzykiwaniu powyżej wspomnianą substancją tkanki tłuszczowej na głębokość ok. 1 cm. Po zabiegu nie powstają blizny i inne nieregularności skóry. Zazwyczaj podczas jednej wizyty zastrzyki wykonywane są na dwóch do czterech miejsc, gdzie występuje nadmiar tkanki tłuszczowej. Obszar zabiegu jest ustalany indywidualnie.

Efekty procedury widoczne są już w trzecim dniu po zabiegu, natomiast na ostateczny rezultat należy poczekać ok. 1 – 2 tygodni. Zazwyczaj terapia odchudzająca powinna obejmować około 6 – 8 zabiegów wykonywanych, co tydzień. Tylko w bardzo poważnych przypadkach wymagane jest wykonanie więcej niż 8 zabiegów ostrzykiwania ciała.

Efekty zabiegu są trwałe, niemniej jednak nie należy doprowadzić po zabiegu do ponownego nagromadzenia się tłuszczu. Zalecane jest stosowanie racjonalnej diety oraz wysiłku fizycznego.

Po zabiegu może wystąpić miejscowy słaby ból lub wrażenie pieczenia. Mogą również pojawić się na skórze wybroczyny – stan ten jednak mija po około 2 – 4 dniach.
 
Komentarze (4)

awatar
gosiulka napisała:
2014-08-20 12:34:28
ja robiłam na okolicę kolan, niestety po 3 zabiegach nie było rezultatu i zrezygnowałam , widać są osoby oporne na takie zabiegi

awatar
Dragomira30 napisała:
2013-11-07 15:16:59
Powstaje pytanie, jaki to ma sens, jeśli niczego nie zmienimy w kwestii aktywności fizycznej i diety

przeczytaj wszystkie komentarze (+)
 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2020 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie