Zarejestruj / Zaloguj
Abdominoplastyka - ogólna charakterystyka modyfikowanej plastyki brzucha

abdominoplastyka

W przypadkach, gdy pacjent nie kwalifikuje się na zabieg obszernej plastyki brzucha, jest mu proponowana tzw. abdominoplastyka modyfikowana. Zabieg taki nie jest aż tak inwazyjny jak całkowita plastyka brzucha, niemniej jednak wykonywany jest on w znieczuleniu ogólnym.Kto jest najlepszym kandydatem na zabieg?
Zabieg jest szczególnie polecany dla osób, które mają problemy z dolną częścią brzucha. Czasami nawet szczupłe osoby o nienagannej sylwetce ciała borykają się z luźną skórą w dolnej części brzucha. Dieta oraz ćwiczenia nic nie pomogą, zwłaszcza jeśli luźny fałd skórny uformował się u osoby po 40 roku życia. Należy również zwrócić uwagę na fakt, że skóra człowieka tylko w niewielkim stopniu może się skurczyć i elastycznie dopasować do jego figury. Bywają przypadki i u młodych ludzi, iż po utracie dużej masy ciała są oni zmuszeni do poddania się operacji redukcji nadmiaru skóry.

 Modyfikowana plastyka brzucha – ogólna charakterystyka zabiegu
Ze względu na stopień trudności abdominoplastyka modyfikowana plasowana jest pomiędzy całkowitą plastyką brzucha, a częściową abdominoplastyką. Pacjent/ka są odpowiednio przygotowywani do zabiegu. Muszą oni wykonać komplet badań, które lekarz zleca na konsultacji. Po wypełnieniu tych poleceń, dana osoba jest kwalifikowana na zabieg. Operacja wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym. Chirurg wykonuje cięcie w dolnej części brzucha. Jest ono krótsze o około 10 – 15 cm niż przy pełnej plastyce brzucha. Po odpowiednim odwarstwieniu skóry chirurg przechodzi do zszycia luźnej ściany jamy brzusznej aż do okolicy pępka. Tego typu operacja powłok brzusznych działa głównie na dolne partie brzucha, oczyszczając je z nadmiaru tłuszczu i wycinając niepotrzebną luźną skórę. Po zakończonym podwiązywaniu luźnej ściany brzucha chirurg zszywa nacięcie. Czasami istnieje potrzeba wykonania szwów wielowarstwowych, które po jakimś czasie rozpuszczą się samoistnie.

Modyfikowana plastyka brzucha – rekonwalescencja
Bezpośrednio po zabiegu pacjent/ka muszą bezwzględnie dostosować się do zaleceń lekarza. Bardzo istotne jest spędzenie pierwszej nocy w pozycji półsiedzącej. Później można już normalnie wypoczywać, ale powinno się nosić bieliznę uciskową oraz za bardzo nie forsować się wysiłkiem. Rekonwalescencja trwa około 14 dni, może jednak w niektórych przypadkach przedłużyć się do miesiąca. Ważne jest, aby w tym okresie nosić specjalną odzież uciskową oraz opatrunki.

Orientacyjny koszt zabiegu
Modyfikowana plastyka powłok jamy brzusznej: 7 000 – 11 000 PLN (w tym plastyka pochewek ścięgnistych i kresy białej).
Zobacz, gdzie można wykonać ten zabieg:MmmKnakiewicz_logo Chirurgia Plastyczna H. Knakiewicz
Wrocław, Rydygiera 30
knakiewicz@knakiewicz.com http://www.knakiewicz.com
MmmKnakiewicz_logo Chirurgia Plastyczna H. Knakiewicz
Wrocław, Rydygiera 30
knakiewicz@knakiewicz.com http://www.knakiewicz.com
MmmKnakiewicz_logo Chirurgia Plastyczna H. Knakiewicz
Wrocław, Rydygiera 30
knakiewicz@knakiewicz.com http://www.knakiewicz.com
rozwiń listę (+)

Komentarze (5)

awatar
~beata33 napisał:
2016-05-01 18:41:32
Ja sama zapisałam sie teraz tutaj na konsultację http://www.aestheticmed.com.pl/pl/chirurgia-plastyczna/zabiegi/sylwetka/odsysanie-tluszczu
Tez jeszcze na lato chciałabym własnie wreszcie pozbyć sie problemów z tłuszczykiem.

awatar
scrabble napisała:
2015-10-20 10:43:01
Fajna alternatywa dla większej operacji. Szczególnie po ciąży. Znam kilka osób, które mimo dobrej diety i ćwiczeniom nie mogą pozbyć się nadmiaru skóry w dolnej części brzucha, pewnie została zbytnio rozciągnięta i nic już nie są w stanie z nią zrobić.

przeczytaj wszystkie komentarze (+)
Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Najnowsze kosmetyki


 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2019 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie