Zarejestruj / Zaloguj
Trądzik - zapobieganie powstawaniu trądziku za pomocą Botox'u

botox, trądzik

Trądzik jest chorobą skóry, która dotyka wiele osób. Ujawnia się w okresie dojrzewania i może towarzyszyć nam nawet po trzydziestce, czy czterdziestce. Niestety trądzik, to nie tylko krosty, guzki, czy też stany zapalne, to również blizny potrądzikowe, które pojawiają się w okresie gojenia się skóry. W związku z powyższym, niezmiernie ważnym działaniem jest zapobieganie powstawaniu trądziku.


 

Toksyna botulinowa jest już obecna w medycynie estetycznej już od wielu lat. Długoletnie jego stosowanie, pozwoliło lekarzom odkryć jej nowe właściwości i tym samym wprowadzić ją do przeciwdziałania powstawaniu trądziku.

Iniekcja Botox’u
jest bardzo prostym zabiegiem, który może być ukończony w przedziale czasowym od 10 do 30 minut. Czas trwania procedury zależy od ilości wstrzykiwanej substancji i obszaru poddawanemu zabiegowi. Zabiegi iniekcji Botox’u uważane są za bezpieczne i bezbolesne. Jeśli jednak pacjent/ka charakteryzuje się małą odpornością psychiczną oraz szczególną wrażliwością na ból ukłucia, to lekarz w celu zapewnienia wysokiego komfortu może podać jemu/jej typowe miejscowe znieczulenie. Podczas procedury lekarz wstrzykuje małe ilości Botox’u za pomocą igły we wcześniej ustalone miejsca. Podczas procedury pojawiają się lekki ból i dyskomfort, które są wynikiem podawanego zastrzyku (ból ten jest porównywany do ukąszenia komara lub mrówki) – stan ten jednakże jest tylko chwilowy.

Botox wywodzi się od nazwy toksyny botulinowej typu A
, bakteryjnej egzotoksyny wytwarzanej przez bezwzględnie beztlenowe laseczki Clostridium botulinum oraz kilku innych przedstawicieli tego rodzaju. Toksyna ta jest silną neurotoksyną. Toksyczne działanie toksyny botulinowej polega na trwałym połączeniu z płytką nerwowo-mięśniową i porażeniu skurczu mięśnia. Oczyszczona toksyna botulinowa wstrzykiwana w małych ilościach i w sterylnych warunkach do mięśni blokuje uwalnianie się acetylocholiny, która wywołuje ich skurcze.

W USA lekarze wstrzykują Botox w bardzo małych ilościach w skórę celem zapobiegania powstawania trądziku.
W wyniku przeprowadzonych badań oraz obserwacji, zauważono, że Botox przeciwdziała wypryskom i przetłuszczaniu się skóry poprzez blokowanie wydzielania acetylocholiny odpowiedzialnej za nadmierne wydzielanie łoju w skórze. Dodatkowym skutkiem wstrzyknięcia toksyny botulinowej jest blokowanie (paraliżowanie) kanalików w skórze, gdzie tworzy się trądzik.

Efekty zabiegu są bardzo obiecujące i zachęcają pacjentów do poddawania się takiej terapii. Należy jednak zauważyć, iż procedura ta wydaje się być bardzo prostą, ale w rzeczywistości wymaga ogromnej wprawy lekarza wykonującego zastrzyki. Botox musi być, bowiem wstrzyknięty bardzo delikatnie i nie może igła z toksyną botulinową wejść zbyt głęboko, bo taki błąd lekarza mógłby przynieść konsekwencje w postaci paraliżu mimiki twarzy.
Komentarze (9)

awatar
~daniel napisał:
2017-03-01 09:22:55
Polceam taki specyfik nonacne, mozna o nim poczytac wiecej na http://na-tradzik.pl

awatar
~trf napisał:
2015-04-30 21:52:54
no ale nie mozna tez nie doceniac botoxu, niektorzy (np ja) mialam wielki problem z nadpotliwoscia a botoks wlasnie okazal sie wybawieniem, to jest naprawde wielka zmiana komfort psychiczny, wieksza pewnosc siebie brak skrepowania - to sa nieoceniuone plusy! regularnie chodze na tego typu zabiegi, ja akurat robie w estivance na bukowinskiej i moge stwierdzic ze to miejsce mnie odmienilo! botoks to nie tylko oznaka proznosci to zcesto tez walka ze swoimi kompleksami, kto nie mial takich problemów nie zrozumie

przeczytaj wszystkie komentarze (+)
Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Najnowsze kosmetyki


 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2020 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie