Zarejestruj / Zaloguj
Botox w stopy i można tańczyć całą noc

botox stopy

Czar nocy Sylwestrowej może popsuć ból stóp. Tańce w wysokich obcasach mogą przysporzyć wiele bólu i tym samym skrócić czas zabawy.
Nawet noszenie bardzo wysokich obcasów przez dłuższy czas, może być dla niektórych kobiet bardzo bolesne. Kilkanaście godzin w butach o podwyższonej podeszwie może przyczynić się do odczuwania bólu w okolicach pięt oraz śródstopia. Czasami jest on tak intensywny, że nie można chodzić. Stopy drętwieją, a ból jest taki, że psuje dobrą zabawę.


Co zrobić, żeby przetańczyć całą noc w ekstrawaganckich szpilkach? W Stanach Zjednoczonych lekarze odkryli nowe zastosowanie toksyny botulinowej - zaczęli wstrzykiwać Botox w stopy. Podają go w obszar poniżej palców – poduszeczkę oraz piętę. Działanie takie ma na celu ochronę wrażliwej części stóp przed odczuwaniem bólu podczas chodzenia na obcasach. Botox działa jak swoistego znieczulenie, które paraliżuje nerwy wrażliwych części stóp, na które jest największy nacisk podczas chodzenia na obcasach.

Iniekcja z Botox’u jest bardzo prostym zabiegiem, który może być ukończony w przedziale czasowym od 10 do 30 minut. Czas trwania zabiegu zależy od ilości wstrzykiwanej substancji. Zabiegi przy użyciu toksyny botulinowej uważane są za bezpieczne i bezbolesne. Jeśli pacjent/ka charakteryzuje się małą odpornością psychiczną oraz szczególną wrażliwością na ból ukłucia, to lekarz w celu zapewnienia wysokiego komfortu może podać mu/jej znieczulenie. Przed iniekcją Botox’u osoba wykonująca zabieg ustali miejsca, w które wstrzyknięty będzie preparat. W kolejnym etapie zabiegu małe ilości Botox’u wstrzykiwane są za pomocą igły we wcześniej ustalone miejsca na stopie. Może wtedy pojawić się lekki ból i dyskomfort, które są wynikiem podawanego zastrzyku (ból ten jest porównywany do ukąszenia komara lub mrówki). Stan ten jednakże jest tylko chwilowy.

Wyżej opisany zabieg pozwala na długotrwałe noszenie bardzo wysokich szpilek i dodatkowo zmniejsza potliwość stóp.

W Wielkiej Brytanii oraz Stanach Zjednoczonych zabieg kosztuje w przeliczeniu na złotówki około 1.000 – 1.200 PLN.


 
Komentarze (1)

awatar
~zzz555 napisał:
2011-10-31 09:19:12
To może dziwne zapytanie : ale czy po takim wstrzyknięciu botoksu można trochę zwiększyć ( np 0,5 cm ) swój wzrost ?

Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Najnowsze kosmetyki


 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2020 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie