Zarejestruj / Zaloguj
Botox - zagrożenia związane z uzależnieniem się od zabiegów przeciwzmarszczkowych

botox przeciwskazania

Zabiegi przeciwzmarszczkowe przy użyciu toksyny botulinowej wzbudzają wiele kontrowersji. W USA lekarze coraz częściej odmawiają pacjentom/kom wykonania zabiegu, gdyż obserwują u nich uzależnienie się od tzw. zastrzyków młodości. Dodatkowo, bardzo często, u niektórych osób rozpoznane jest chorobliwe i przesadne przejmowanie się zmarszczkami.


Zdarza się, że niektórzy pacjenci zgłaszają się na zastrzyki Botox’u prewencyjnie tzn. nie mają żadnych zmarszczek, ale pomimo tego chcą poddać się iniekcji.
Powyżej opisane zachowania bardzo niepokoją lekarzy i zmuszają ich, w niektórych przypadkach do odmawiania wykonania zabiegu.

Botox – zagrożenia związane ze zbyt częstym stosowaniem
Toksyna botulinowa działa jako paralizator mięśni. Dokonuje tego poprzez fragmentację białka, które jest niezbędne do wydzielania acetylocholiny, która przewodzi impulsy nerwowe. Zbyt częste stosowanie Botox’u w terapii przeciwzmarszczkowej może doprowadzić do:
 - trwałego paraliżu mięśni twarzy,
 - przesadnego przejmowania się zmarszczkami,
 - utraty naturalnego wyrazu twarzy.
Ponadto, twarz pacjenta/ki, który nadużywa zabiegów iniekcji Botox’u zaczyna przypominać sztuczną maskę, bez jakiegokolwiek wyrazu. Dodatkowo, twarz takiej osoby zaczyna tracić swój indywidualny charakter, ciepło oraz całą empatię, jaka płynie z ludzkich grymasów twarzy.

Botox – powtarzanie zabiegów
Większość wykwalifikowanych ekspertów medycyny estetycznej zaleca powtarzanie zabiegu, co 6 - 8 miesięcy. Wykonywanie zabiegów częściej może grozić trwałym paraliżem mięśni twarzy. Efekt iniekcji Botox’u utrzymuje się przez około 6 miesięcy, jednak indywidualne predyspozycje pacjenta/ki mogą znacznie przedłużyć działanie toksyny botulinowej w tkance skóry.

Botox – prawidłowe i umiarkowane stosowanie przyniesie efekty
Zastrzyki Botox’u przynoszą efekty w postaci wygładzenia zmarszczek mimicznych, w szczególności:
- zmarszczek między brwiami,
- poziomych linii na czole,
- zmarszczek w okolicy oczu,
- bruzd nosowo – wargowych,
- zmarszczek w okolicy brody,
- zmarszczek w okolicy szyi.  
Odpowiednio dobrane, małe dawki Botox’u przyniosą bardzo naturalne efekty. Osoba poddająca się zabiegowi powinna zdecydować się na wykonanie go tylko w profesjonalnych gabinetach, gdyż przeszkolony i wykwalifikowany specjalista dobierze prawidłową dawkę preparatu oraz miejsce iniekcji.

 
Komentarze (5)

awatar
aniuska42 napisała:
2011-04-15 07:08:33
Ja jestem zdania, że czasami dla kobiet botox jest jedynym ratunkiem, że tak napisze dla odzyskania "wyrazu" swojej twarzy...ktoś napisze jak koleżanka poniżej "co będzie robiła za 10 lat" co?? Przez te 10 lat ta kobieta będzie szczęśliwa...Sama mam bruzde między brwiami....zawsze sie marszczyłam i słyszałam 'nie marszcz się" ale przeciez nie da się nie marszczyc . Teraz mam 24 lata...i naprawdę zastanawiam się nad botoxem...żeby chociaż przez chwilę mieć gładkie czoło....To jest największe moje marzenie. i każdy grosz co zarobie to odkładam i na życie i na botox. :)

awatar
~sara napisała:
2009-12-05 20:36:21
Moja kumpelka ma 32 lata i już stosuje botox. jestem ciekawa co będzie robiła za 10 lat... a za 20...

przeczytaj wszystkie komentarze (+)
Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Najnowsze kosmetyki


 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2021 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie