Zarejestruj / Zaloguj
Botox - lekarstwem na łysienie

łysienie

W ciepłej Kaliforni chirurg plastyczny odkrył zupełnie przez przypadek, iż Botox ma właściwości leczące łysienie. Obserwacji takiej dokonał podczas stosowania Botox’u w terapii anty-migrenowej. Zauważył, iż Botox w pewnym stopniu zachęca włosy do wzrostu, po tym jak zastosował Botox na głowie swojej mamy, która miała okropne bóle głowy po chemioterapii (jednym z zastosowań toksyny botulinowej w medycynie jest leczenie nadmiernych bólów migrenowych).


Spostrzegł, iż w miejscach gdzie wstrzyknął Botox włosy zaczęły szybciej jego mamie odrastać. Przez okres trzech lat od dokonania takiego odkrycia, chirurg stosował iniekcję Botox’u w skórę głowy osób, które zgłosiły się do niego na ochotnika. Wcześniejsze obserwacje lekarza potwierdziły się. Na głowach jego pacjentów stosunkowo szybko zaczęły odrastać utracone włosy.

Podczas dalszych badań lekarz unowocześnił formułę Botox’u, którą wstrzykuje w skórę głowy o koktajl witaminowy. Do Botox’u dodał takie witaminy, które przyspieszają cyrkulację krwi w skórze głowy i wspomagają wzrost komórek. Zastosowanie Botox’u jest wskazane przy łysieniu plackowatym.

Zabieg iniekcji Botox’u powinien być wykonywany 2-3 razy w roku. Jego głównym zadaniem jest zwiększenie cyrkulacji krwi w skórze głowy, które pomaga w zwiększeniu poziomu docierania substancji odżywczych do komórek otaczających mieszki włosowe. W ten sposób mieszki włosowe zostają reaktywowane do wzrostu włosów.

Niestety pomimo zaskakujących obserwacji kalifornijskiego lekarza leczenie nie może jeszcze być wprowadzone jako powszechna metoda przeciwdziałająca łysieniu. Wciąż trwają testy i badania nad efektywnością oraz bezpieczeństwem procedury. Do kliniki lekarza zjeżdżają się ochotnicy i prowadzone są na nich obserwacje. Jak dotąd, a proces badań trwa już 3 lata, nie zaobserwowano żadnych skutków ubocznych.
Komentarze (14)

awatar
kanntona napisała:
2013-04-14 11:57:58
Ciekawey artykuł i bardzo pomocny nigdy w życiu nie wpadłabym, że botoks może mieć tak szerokie zastosowanie.

awatar
paolka napisała:
2011-02-07 13:23:57
ciekawy artykul, nie wiedzialam o tym

przeczytaj wszystkie komentarze (+)
Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Najnowsze kosmetyki


 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2020 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie