Zarejestruj / Zaloguj

Żylaki - ogólna charakterystyka

żylaki
Żylaki kończyn dolnych to stan chorobowy. Przybierający formę workowatych lub wrzecionowatych, poszerzonych żył, które zazwyczaj wydłużają się i charakterystycznie skręcają.
Żyły kończyn dolnych tworzą dwa układy, poprzez które krew odpływa w 90% układem głębokim i w 10% układem powierzchniowym.

Komentarze (7) Czytaj całość…

Usuwanie żylaków - chirurgicznie i laserowo

żylaki
Klasyczna technika usuwania żylaków tzw. stripping, polega na wyrwaniu głównych pni żył powierzchniowych. Opisywana metoda jest inwazyjnym zabiegiem, pozostawiającym trwałe ślady pooperacyjne. Zazwyczaj są to bardzo małe blizny. Całkowitym przełomem w leczeniu zmian żylnych jest zastosowanie lasera. Obecnie lasery są doskonałą alternatywą w stosunku do zabiegu chirurgicznego.

Komentarze (18) Czytaj całość…

Skleroterapia nieinwazyjna metoda na żylaki

żylaki, skleroterapia
Istnieje wiele rodzajów schorzeń układu żylnego, w zależności, od których stosuje się odpowiednie metody ich usuwania. Skleroterapia kompresyjna to najmniej inwazyjna metoda leczenia żylaków. Wymieniona technika opiera się na ostrzykiwaniu odpowiednimi lekami zmienionych chorobowo naczyń żylnych.

Komentarze (30) Czytaj całość…

Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2020 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie