Zarejestruj / Zaloguj

Czerwone wino poprzez rozgrzanie do ujędrnienia

czerowone wino
Obecnie bardzo popularną formą wypoczynku jest spędzanie czasu w centrach SPA. Ludzie wybierają się tam, żeby miło spędzić czas. Wytworzył się nowy trend aktywnego odpoczynku, podczas którego można zrelaksować się i polepszyć kondycję swojego ciała. Jednym z takich przyjemnych zabiegów, na który można zabrać koleżankę jest tzw. „wieczór z winem”

Komentarze (10) Czytaj całość…

Parafinowe kąpiele stóp i dłoni - ogólna charakterystyka wybranych ...

parafinowa kąpiel
Zabiegi parafinowe są nieocenioną formą pielęgnacji dłoni i stóp. Często dbając o skórę twarzy, dekoltu oraz innych eksponowanych części ciała, dłonie i stopy pozostają zaniedbane. Niemniej jednak już niejeden poeta w wierszach opiewał piękno kobiecych dłoni o aksamitnej gładkości. Wielokrotnie w różnego rodzaju badaniach socjologicznych wykazywane było, iż ludzie przywiązują dużą uwagę do wyglądu dłoni drugiej osoby. Po pierwszym symbolicznym tzw. uściśnięciu rąk, ludzie oceniają nieznajomego.

Komentarze (13) Czytaj całość…

Oczyszczająca kąpiel dla stóp połączona z masażem

Piękne zadbane stopy są wizytówką każdego. Prawidłowo wypielęgnowane stopy charakteryzują się odpowiednio opiłowanymi paznokciami, brakiem większych zrogowaceń, nagniotków oraz odcisków, brakiem popękań oraz grzybicy. Systematycznie wykonywane kąpiele stóp połączone z niezwykle relaksującym masażem wpływają pozytywnie nie tylko na ich skórę, ale również na cały organizm.

Komentarze (2) Czytaj całość…

Kąpiel w ciemnym piwie

Kąpiele to najbardziej naturalna i powszechna forma dbania o skórę. Do wody, która pełni podstawową rolę, przy czyszczeniu skóry można dodać specjalny piwowarski przysmak, jakim jest ciemne piwo.
Używanie piwa do pielęgnacji ciała było już stosowane przez Egipcjan.

Komentarze (2) Czytaj całość…

ABC hydroterapii cz.1

Woda – panaceum na zachowanie urody i zgrabnej sylwetki Nasze ciało składa się w 60 – 70 procentach z wody. Jedynie najbardziej powierzchowna warstwa naskórka jest uboga w wodę, gdyż zawiera jej około 13 procent. Zachowanie odpowiedniej wilgotności tej warstwy skóry gwarantuje zdrowy i młody wygląd ciała. Naskórek z braku wody staje się matowy, szary, zwiotczały, nierzadko łuszczy się, uwydatniają się na nim zmarszczki.
Podstawowym sposobem nawadniania naszego organizmu jest picie wody (około 2,5l dziennie), która wypłukuje zalegające substancje odpadowe przemiany materii w podskórnej tkance tłuszczowej.

Komentarze (1) Czytaj całość…

ABC hydroterapii cz.2

Czym jest hydroterapia?
Powyżej opisane zabiegi zaliczamy do hydroterapii (inaczej mówiąc wodolecznictwa, akwaterapii), jednej z najstarszych metod stosowanych zarówno w medycynie tradycyjnej jak i alternatywnej. Jej dobroczynne działanie na organizm znalazło również zastosowanie w odnowie biologicznej. Hydroterapia polega na zewnętrznym zastosowaniu wody w różnych stanach skupienia: ciekłym, stałym lub gazowym. Podstawą działania wody jest jej temperatura i ciśnienie podczas zabiegu. Hydroterapia ma zbawienny wpływ na układ krążenia, gruczoły, przemianę materii.

Komentarze (3) Czytaj całość…

Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2019 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie