Zarejestruj / Zaloguj

Rekonstrukcja paznokcia - ogólna charakterystyka procedury w przypadku ...

rekonstrukcja paznokcia
Rekonstrukcja paznokcia wykonywana jest w przypadku zaatakowania go grzybicą lub zbyt dużego jego wycięcia oraz na skutek innych uszkodzeń płytki paznokcia. Procedura rekonstrukcji paznokci rozpoczyna się od odpowiedniego oszlifowania zniekształconej płytki paznokcia. Czasami uszkodzenie płytki paznokcia grzybicą jest tak duże, iż jej oszlifowanie musi być wykonane w dwóch etapach tzn. podczas pierwszego zabiegu jest ona oszlifowana i po około 2 – 3 tygodniach procedura jest powtarzana.

Komentarze (1) Czytaj całość…

Domowe zabiegi pielęgnujące stopy

pielęgnacja stóp
Stopy są niewątpliwie bardzo eksploatowaną częścią ciała. To na nich opiera się nasz cały ciężar i to one „wciskane” są w za ciasne obuwie i przez parę godzin duszone w sztucznych materiałach.

Komentarze (11) Czytaj całość…

Paznokcie u stóp – pielęgnacja zachowawcza przed wrastającym paznokciem

pielęgnacja stóp
Zadbane stopy związane są m.in. z wyglądem paznokci. Ich kształt, ładne wykończenie oraz zdobienie są niewątpliwie atutem każdej kobiety, zwłaszcza w okresie letnim. Również mężczyźni w tym czasie przywiązują znacznie większą uwagę do wyglądu swoich stóp.

Komentarze (1) Czytaj całość…

Rekonstrukcja paznokcia - ogólna charakterystyka procedury w przypadku ...

rekonstrukcja paznokcia
Rekonstrukcja paznokcia jest z reguły wykonywany w przypadku jego zniszczenia, zaatakowania grzybicą lub jego częściowego wycięcia np. na skutek jego wrastania w skórę.

Komentarze (1) Czytaj całość…

Rekonstrukcja paznokcia - kosmetologiczne korekcje zniszczonych grzybicą ...

rekonstrukcja paznokcia
Grzybica paznokci zmienia płytkę paznokciową, która zaczyna mieć różny kolor od białawego przez żółty do brunatno zielonego przechodzącego nawet do brązowego. Grzybicą zajęty może być jeden paznokieć lub kilka. Często na skutek ataku grzybicy dochodzi do zniekształcenia paznokci. Zaczynają się one wykręcać, zawijać, podwijać lub rosnąć na skos. Niewątpliwie zaawansowana grzybica paznokci bardzo szpeci stopy.

Komentarze (1) Czytaj całość…

Klamry na wrastające paznokcie - ogólna charakterystyka zabiegu

klamry na paznokcie
We wczesnym etapie rozwoju schorzenia wrastania paznokcia można zastosować założenie tzw. klamr. Działają one poprzez spłaszczenie płytki paznokcia albo zmianę kierunku wzrostu paznokcia. Klamry występują w kilku rozmiarach i są odpowiednio dobierane do wielkości i kształtu paznokcia. Procedura założenia klamry na wrastający paznokieć jest z reguły bezbolesna i prowadzi do natychmiastowego złagodzenia bólu.

Komentarze (1) Czytaj całość…

Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2020 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie