Zarejestruj / Zaloguj

Białe zęby - mechaniczne wybielanie zębów

mechaniczne wybielanie zebów
Białe zęby, to marzenie wielu osób, które z różnych powodów mają na nich brzydki żółto - brązowy nalot. Nieestetyczna barwa zębów powstaje na skutek działania różnych czynników.

Komentarze (4) Czytaj całość…

Szkliwo zębów - budowa i funkcje

szkliwo
W okresie rozwoju, gdy tkanki zęba się tworzą, szkliwo zostaje wytworzone przez specjalne szkliwotwórcze komórki zwane adamantoblastami lub ameloblastami, które określają kształt danego zęba. Komórki te zanikają zaraz po wyprodukowaniu szkliwa, co uniemożliwia w razie jego ubytków odtworzenie lub zregenerowanie.

Komentarze (2) Czytaj całość…

Zdrowe szkliwo, to piękny uśmiech

szkliwo odbudowa szkliwa
Każdy ząb zbudowany jest z takich samych struktur anatomicznych tzn. z korony oraz korzenia. Korona zęba zbudowana jest ze szkliwa oraz zębiny. Szkliwo jest najtwardszą tkanką w organiźmie i pokrywa z zewnątrz całą powierzchnię zęba, aż do połączenia z korzeniem. Jest ono swoistego rodzaju tarczą ochronną, która chroni zęby, a jednocześnie sprawia, że uśmiech jest atrakcyjny. Szkliwo ochrania ząb przed bakteriami, chroni zębinę przed ścieraniem w czasie rozdrabniania pokarmów.

Komentarze (4) Czytaj całość…

Wybielanie zębów - przed i po zabiegu

wybielanie
Warto zadbać o promienność uśmiechu, stosując różne metody wybielające. Wybielanie zębów, to nie tylko sam zabieg wybielania, ale również określenie możliwości przeprowadzenia tego zabiegu oraz postępowanie po wybielaniu w celu jak najdłuższego utrzymania jego efektów.

Komentarze (5) Czytaj całość…

Białe zęby - marzenie, które może się ziścić

białe zęby
Codziennie pielęgnując zęby można używać pasty je wybielającej, niemniej jednak takie działanie nie przynosi tak widocznych efektów wybielenia, jak zabiegi przeprowadzane przez stomatologa. Pasty i żele oraz inne preparaty wybielające zęby przydadzą się tym osobom, które mają tendencję do osadzania się płytki nazębnej lub chcą dłużej utrzymać efekt wybielenia przeprowadzonego przez profesjonalistę.

Komentarze (19) Czytaj całość…

Laserowe wybielanie zębów - białe zęby bez bólu

laserowe wybielanie zębów
Wraz z upływem lat zęby człowieka zmieniają kolor na skutek różnych czynników zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Do najczęstszych przyczyn powstawania przebarwień na zębach można zaliczyć:
-    uwarunkowania genetyczne,
-    sposób odżywiania człowieka,
-    stan zdrowia człowieka.

Komentarze (13) Czytaj całość…

Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2019 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie