Zarejestruj / Zaloguj

Kolagen - białko budujące skórę

kolagen, skóra
Kolagen jest podstawowym białkiem budującym skórę. Odgrywa on kluczową rolę w tworzeniu naturalnego rusztowania dla komórek, tkanek oraz innych organów człowieka. Obrazowo ujmując, gdyby nie kolagen to ciało ludzkie po prostu rozpadłoby się. Ponadto, kolagen jest białkiem, które zapewnia skórze siłę, wytrzymałość. Jest on również odpowiedzialny za jej gładkość, młodzieńczy (pełny) wygląd. Zrozumienie funkcji oraz roli kolagenu pomoże każdemu w lepszym dbaniu o skórę i przedłużeniu młodego wyglądu.

Komentarze (1) Czytaj całość…

Cellulit - ogólna charakterystyka problemu

cellulit
Cellulit powstaje przez nierównomierne rozmieszczenie się tkanki tłuszczowej, wody oraz produktów przemiany materii. Objawia się on widocznymi zmianami na skórze w postaci wzniesień i zapadnięć skóry. Często są one opisowo charakteryzowane, jako tzw. pomarańczowa skórka. Zachwiania w gospodarce wydalania i przetwarzania toksyn z organizmu jest w głównej mierze powodem powstania nieestetycznych zmian na w wyglądzie skóry.

Komentarze (3) Czytaj całość…

Co się dzieje z komórkami tłuszczowymi jak chudniemy?

komórki tłuszczowe
Chudnąc spalamy nasze kropelki tłuszczu. W efekcie komórka tłuszczowa pozostaje opróżniona i głodna, gotowa przyjąć następnym razem jeszcze większą porcję molekuł tłuszczowych. Pusta komórka tłuszczowa ulega spłaszczeniu.
Dieta, ćwiczenia pomogły nam spalić kropelki tłuszczu, które wydaliliśmy z organizmu. Niestety ciepłych mieszkanek dla kropelek tłuszczu nie możemy sami zburzyć.

Komentarze (5) Czytaj całość…

Skóra mieszana - ogólna charakterystyka

skóra mieszana
Skóra mieszana pojawia się u młodych ludzi po 20 roku życia. Cera o mieszanym charakterze ma tendencje do przetłuszczania się, ale tylko w pewnych okolicach. Obszary, na których występują zaburzenia łojotokowe to zazwyczaj policzki, skronie. Pozostałe okolice twarzy zdają się być odwodnionymi i różnią się delikatnie w kolorze od reszty skóry. Takiej skóry nie powinno traktować się jak łojotokowej lub tłustej. Nieprawidłowa pielęgnacja tego typu skóry może doprowadzić do odwodnienia. W rezultacie, którego może dojść do wczesnego starzenia skóry.

Komentarze (1) Czytaj całość…

Dermatoskopia - poznać swoją skórę

dermatoskopia
Dermatosokopia to badanie skóry, które na celu zweryfikowanie oraz ocenę zmian barwnikowych na skórze. Badanie jest całkowicie nieinwazyjne i pozwala na zdiagnozowanie zmian zachodzących na skórze. Wykonuje się je przy użyciu nowoczesnego urządzenia tzw. dermatoskopu. Zmiany na skórze obserwowane są w powiększeniu w świetle odbitym przy zastosowaniu olejku immersyjnego, który zwiększa przejrzystość skóry i zmniejsza odbicie światła zakłócającego obraz. Badanie jest łagodne, a jego atutem jest wielka dokładność.

Komentarze (3) Czytaj całość…

Skóra sucha - ogólna charakterystyka

skóra sucha
Suchość skóry powiązana jest ze starzeniem organizmu człowieka. Konsekwencją, którego jest utrata wody i zmniejszenie działania gruczołów łojowych. Wysuszona skóra wolniej regeneruje się, ma osłabiony płaszcz lipidowy, w wyniku, czego łatwiej traci dużą ilość wilgoci.

Komentarze (2) Czytaj całość…

Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2020 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie