Zarejestruj / Zaloguj

Przebarwienia na skórze - ogólna charakterystyka

przebarwienia skórne
Kolor skóry człowieka uzależniony jest od melaniny wytwarzanej przez melanocyty, które znajdują się w najgłębszej warstwie naskórka. Do jej zadań należy ochrona komórek skóry przed promieniami ultrafioletowymi oraz jonizującymi. Pełni również ona rolę wymiennika jonowego w układzie odtruwającym skórę.

Komentarze (14) Czytaj całość…

Trądzik pospolity - powstawanie blizn potrądzikowych

powstawanie blizn trądzikowych
Trądzik pospolity jest zaliczany do chorób skóry, które dotykają większość nastolatków, a wielu z nich towarzyszy nawet w życiu dorosłym. Zdarza się również, że po raz pierwszy pojawia się on u dwudziestolatków, czy nawet trzydziestolatków. Niestety czasem rezultatem trądziku pospolitego nie są tylko krosty, grudki, a blizny, które powstają na skutek uszkodzenia głębokich struktur skóry.

Komentarze (10) Czytaj całość…

Trądzik pospolity - objawy

trądzik pospolity
Trądzik pospolity jest zaliczany do chorób skóry, które dotykają większość nastolatków, a wielu z nich towarzyszy nawet w życiu dorosłym. Zdarza się również, że po raz pierwszy pojawia się on u dwudziestolatków, czy nawet trzydziestolatków. Poniżej zostaną zaprezentowane typy krost, które najczęściej pojawiają się i są zaliczane do trądziku pospolitego.

Komentarze (1) Czytaj całość…

Trądzik pospolity

trądzik pospolity
Trądzik pospolity jest zaliczany do chorób skóry, które dotykają większość nastolatków, a wielu z nich towarzyszy nawet w życiu dorosłym. Zdarza się również, że po raz pierwszy pojawia się on u dwudziestolatków, czy nawet trzydziestolatków.

Komentarze (13) Czytaj całość…

Skóra odwodniona - ogólna charakterystyka

skóra odwodniona
Skóra w dużej części składa się z wody, w normalnych warunkach klimatu umiarkowanego wyparowuje z niej od 300 – 400 ml wody na dobę. Jeśli z naskórka wyparowuje więcej wody niż jest do niego dostarczane z głębszych warstw, to skóra staje się odwodniona. Brak wody w skórze może doprowadzić do zakłóceń procesów zachodzących w skórze. Na skutek, których dochodzi do uszkodzenia struktur kolagenowych i elastynowych.

Komentarze (6) Czytaj całość…

Trądzik różowaty - ogólna charakterystyka

rumień, trądzik różowaty
Trądzik różowaty – po łacinie rosacea, jest schorzeniem, który głównie dotyczy skóry twarzy. Objawia się on częstymi łojotokami oraz występowaniem podrażnień skóry lub rozległych rumieni. Trądzik różowaty występuje najczęściej u kobiet w okresie menopauzy. Lekarze zauważyli również, iż najczęściej z tego typu schorzeniem zgłaszają się do nich osoby o jasnej karnacji, niebieskich oczach oraz z jasnymi włosami.

Komentarze (2) Czytaj całość…

Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2020 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie