Zarejestruj / Zaloguj

Pielęgnacja skóry dojrzałej

pielęgnacja skóry dojrzałej
Po 40 roku życia widać już pierwsze oznaki trwałych zmian na skórze, spowodowane nieustanne zachodzącymi procesami starzenia, natomiast po 50-tce w skórze zaczynają zachodzić nieodwracalne zmiany.

Komentarze (9) Czytaj całość…

Trądzik dorosłych – przyczyny, charakterystyka, zasady pielęgnacji, ...

Choć przez długi czas trądzik uważano za problem skórny nastolatków, w drugiej połowie ubiegłego wieku pojawiać się zaczęło coraz więcej opisów tej dolegliwości u osób dorosłych. Obecne dane wskazują iż może dotyczyć ona nawet 54% kobiet i 40% mężczyzn! Trudno jednoznacznie ocenić, czy za wzrastającą częstość występowania trądziku dorosłych odpowiada rzeczywisty wzrost zachorowalności, czy raczej rosnąca świadomość i wiedza pozwalająca nazwać problemy skórne, które u dorosłych występowały już wcześniej.


Co się dzieje z komórkami tłuszczowymi jak tyjemy?

komórki tłuszczowe
Jeśli spożywamy za dużo pokarmów, to wtedy sprawiamy ogromną radość naszym komórkom tłuszczowym, które łakną nowych kropelek tłuszczu. Nadmiar spożywanego białka zwierzęcego, węglowodanów etc. również przyczynia się do powstawania nowych kropelek tłuszczu. Jeżeli jemy za dużo owoców, to cukier, który nie zostaje spalony odkłada się w postaci kropelek tłuszczu w komórkach tłuszczowych.

Komentarze (2) Czytaj całość…

Zmarszczki na szyi - ogólna charakterystyka

zmarszczki na szyi
Dbając o twarz i wykonując przeróżne zabiegi, które mają przeciwdziałać starzeniu często zapomina się o skórze szyi, w której również zachodzą procesy starzenia. Skóra na szyi jest bardzo cienka i tym samym jest szczególnie nieodporna na zmiany zachodzące w organiźmie ludzkim. Utrata kolagenu, szkodliwe działanie czynników zewnętrznych oraz grawitacja negatywnie wpływają na kondycję skóry na szyi.

Komentarze (4) Czytaj całość…

Łojotokowe zapalenie skóry

łojotokowe zapalenie skóry
Łojotokowe zapalenie skóry to przewlekłe schorzenie powstające w okolicach bogatych w gruczoły łojowe. Z powodu narastających i często nawracających stanów zapalnych przy łojotokowym zapaleniu skóry często powstają infekcje grzybem Malessezia furfur. Łojotokowe zapalenie skóry najczęściej powstaje na skórze głowy. Wtedy objawia się ono powstawaniem tzw. „mokrego łupieżu”, bardzo trudnego do wyeliminowania. Objawy powstania zapalenia skóry mogą nasilać stres, suche powietrze oraz stosowanie zbyt dużej ilości kosmetyków do makijażu.

Komentarze (4) Czytaj całość…

Skóra naczynkowa - ona również może być piękna

skóra naczynkowa
Skóra naczynkowa jest stosunkowo specyficznym rodzajem skóry, który wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Cerę tą charakteryzuje głównie kruchość, wrażliwość oraz mała odporność na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych takich, jak zamiany temperatury, wilgotności etc.

Komentarze (10) Czytaj całość…

Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2020 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie