Zarejestruj / Zaloguj

Kolagen - białko budujące skórę

kolagen, skóra
Kolagen jest podstawowym białkiem budującym skórę. Odgrywa on kluczową rolę w tworzeniu naturalnego rusztowania dla komórek, tkanek oraz innych organów człowieka. Obrazowo ujmując, gdyby nie kolagen to ciało ludzkie po prostu rozpadłoby się. Ponadto, kolagen jest białkiem, które zapewnia skórze siłę, wytrzymałość. Jest on również odpowiedzialny za jej gładkość, młodzieńczy (pełny) wygląd. Zrozumienie funkcji oraz roli kolagenu pomoże każdemu w lepszym dbaniu o skórę i przedłużeniu młodego wyglądu.

Komentarze (1) Czytaj całość…

Cellulit - ogólna charakterystyka problemu

cellulit
Cellulit powstaje przez nierównomierne rozmieszczenie się tkanki tłuszczowej, wody oraz produktów przemiany materii. Objawia się on widocznymi zmianami na skórze w postaci wzniesień i zapadnięć skóry. Często są one opisowo charakteryzowane, jako tzw. pomarańczowa skórka. Zachwiania w gospodarce wydalania i przetwarzania toksyn z organizmu jest w głównej mierze powodem powstania nieestetycznych zmian na w wyglądzie skóry.

Komentarze (3) Czytaj całość…

Co się dzieje z komórkami tłuszczowymi jak chudniemy?

komórki tłuszczowe
Chudnąc spalamy nasze kropelki tłuszczu. W efekcie komórka tłuszczowa pozostaje opróżniona i głodna, gotowa przyjąć następnym razem jeszcze większą porcję molekuł tłuszczowych. Pusta komórka tłuszczowa ulega spłaszczeniu.
Dieta, ćwiczenia pomogły nam spalić kropelki tłuszczu, które wydaliliśmy z organizmu. Niestety ciepłych mieszkanek dla kropelek tłuszczu nie możemy sami zburzyć.

Komentarze (5) Czytaj całość…

Macerat z nagietka - masaż regenerujący skórę

macerat nagietek
Maceraty to bardzo gęste, skondensowane oleje roślinne z naturalnymi wyciągami z kwiatów i ziół. Otrzymuje się je zalewając olejem słonecznikowym lub olejem z oliwek różnego rodzaju zioła oraz kwiaty. Później poddawane są one działaniu promieni słonecznych w szklanych pojemnikach. Następnie przeprowadzana jest ich filtracja i uzyskuje się olej, który zawiera substancje odżywcze z rośliny macerowanej. Podczas takiego procesu powstaje np. macerat z nagietka, czyli zioła leczniczego, który pochodzi z terenów ciepłego Egiptu i Południowej Europy.

Komentarze (8) Czytaj całość…

Skóra mieszana - ogólna charakterystyka

skóra mieszana
Skóra mieszana pojawia się u młodych ludzi po 20 roku życia. Cera o mieszanym charakterze ma tendencje do przetłuszczania się, ale tylko w pewnych okolicach. Obszary, na których występują zaburzenia łojotokowe to zazwyczaj policzki, skronie. Pozostałe okolice twarzy zdają się być odwodnionymi i różnią się delikatnie w kolorze od reszty skóry. Takiej skóry nie powinno traktować się jak łojotokowej lub tłustej. Nieprawidłowa pielęgnacja tego typu skóry może doprowadzić do odwodnienia. W rezultacie, którego może dojść do wczesnego starzenia skóry.

Komentarze (1) Czytaj całość…

Trądzik - zapobieganie powstawaniu trądziku za pomocą Botox'u

botox, trądzik
Trądzik jest chorobą skóry, która dotyka wiele osób. Ujawnia się w okresie dojrzewania i może towarzyszyć nam nawet po trzydziestce, czy czterdziestce. Niestety trądzik, to nie tylko krosty, guzki, czy też stany zapalne, to również blizny potrądzikowe, które pojawiają się w okresie gojenia się skóry. W związku z powyższym, niezmiernie ważnym działaniem jest zapobieganie powstawaniu trądziku.

Komentarze (9) Czytaj całość…

Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2019 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie