Zarejestruj / Zaloguj

Pielęgnacja skóry dojrzałej

pielęgnacja skóry dojrzałej
Po 40 roku życia widać już pierwsze oznaki trwałych zmian na skórze, spowodowane nieustanne zachodzącymi procesami starzenia, natomiast po 50-tce w skórze zaczynają zachodzić nieodwracalne zmiany.

Komentarze (9) Czytaj całość…

Usta - odpowiedni dobór pomadki ochronnej

pomadka do ust
Usta to niewątpliwie jedna z najdelikatniejszych części ciała. Ich skóra jest bardzo cienka i wrażliwa. Nie zawiera ona melaniny, która chroniłaby ją przed szkodliwym działaniem słońca. Nie posiada ona również w swojej warstwie żadnych gruczołów łojowych ani potowych, które wytwarzają warstwę ochronną na skórze.

Komentarze (10) Czytaj całość…

5 nawyków kosmetycznych, które warto w sobie wyrobić

Wieczorne oczyszczanie skóry i wklepywanie kremu czy serum przed snem to rytuał, któremu poddaje się większość z nas. Czy jednak wszystkie zabiegi pielęgnacyjne na pewno robimy dobrze? Czy o niczym ważnym nie zapominamy? Poznaj 5 nawyków pielęgnacyjnych, które korzystnie wpłyną na wygląd i kondycję twoje skóry.


Oparzenia słoneczne - co robić, gdy na skórze pojawią się bolesne ...

oparzenia sloneczne
Lato w pełni i właściwie każdy stara się uszczknąć trochę słońca dla siebie, aby móc cieszyć się zdrowym, brązowym kolorytem skóry. Oprócz faktu, iż opalenizna zabarwia skórę człowieka, nadaje jej brązowej, brzoskwiniowej lub lekko różowej poświaty, to warto jest zauważyć, że powstaje ona w wyniku reakcji obronnej organizmu. Reakcję tę wywołuje nadmiar promieniowania ultrafioletowego. W dużym uproszczeniu ujmując kolor skóry człowieka zależy od zawartości w niej melaniny, która powstaje w skórze w procesie melanogenezy.

Komentarze (11) Czytaj całość…

Opalanie bez efektu fotostarzenia

opalanie, fotostarzenie
Czasy, kiedy słońce oraz opalanie były zdrowe minęły. Owszem na skutek promieni słonecznych ogrzewają się ludzkie kości oraz organizm wytwarza witaminę A, która wzmacnia paznokcie i włosy, ale trzeba zachować odpowiednie środki bezpieczeństwa, aby cieszyć się zdrową opaloną skórą. Promienie UV przenikają do atmosfery i człowiek musi chronić się przed ich negatywnym działaniem na oczy oraz skórę.

Komentarze (6) Czytaj całość…

Kolagen – nie tylko na zmarszczki! Perfect Coll - symbioza nauki z naturą

Słowo „kolagen” pochodzi od greckiego słowa kolla. Oznacza substancję, która łączy i spaja. Kolagen jest białkiem strukturalnym, które odpowiada za elastyczność, jędrność oraz gęstość naszej skóry. Stanowi 30 proc. całkowitej masy białka ludzkiego i aż 70 proc. masy białek skóry. Kolagen wypełnia również rogówkę oka, buduje m.in. kości, stawy, ścięgna i więzadła. Marka Perfect Coll stworzyła najwyższej jakości kosmetyki zawierające hydrat kolagenu rybiego. Zawiera on niezmienioną formę kolagenu, związanego cząsteczkami wody, dzięki czemu jest aktywny biologicznie i łatwo przyswajalny przez organizm.

Komentarze (1) Czytaj całość…

Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2020 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie