Zarejestruj / Zaloguj

Jak przeciwdziałać wadom zgryzu u dziecka?

wady zgryzu
Niestety wiele wad zgryzu nabywa się podczas dzieciństwa. Na ostateczne ukształtowanie się zgryzu dziecka wpływ ma wiele czynników nie w pełni zależnych od jego rodziców. Na przykład karmienie piersią jest lepszym rozwiązaniem niż karmienie butelką. Lekarze specjaliści od ortodoncji zachęcają do jak najdłuższego karmienia dziecka piersią.
 


Mam dziwne szramy na szkliwie zębów, czy to możliwe żeby uległo ono ...

szkliwo
Szkliwo zębów może ulec uszkodzeniu i to bez specjalnej, mechanicznej ingerencji człowieka. W jamie ustnej żyje blisko 300 gatunków bakterii. Dla szkliwa najgorsze są te, które przetwarzają cukry obecne w pokarmach na szkodliwe dla zębów kwasy.
 


Czy implant może być wszczepiony zaraz po utracie zęba?

Wszczepienie implantu zaraz po usunięciu zęba jest możliwe i coraz częściej stosowane. Do tego typu zabiegu wykorzystywane są specjalnie opracowane implanty. O tym, czy po ekstrakcji (usunięciu zębów) włożyć implant decyduje chirurg szczękowy.
 


Czy wybielanie zębów jest bezpieczne?

wybielanie zębów
Zabieg wybielania zębów powinien być wykonywany w profesjonalnym gabinecie lekarskim, wtedy będzie on całkowicie bezpieczny. Wykwalifikowany stomatolog zadba, bowiem odpowiednio o ochronę zębów i dziąseł.


Jak szybko wychwycić wady zgryzu u dziecka?

wady zgryzu
W pierwszych dniach od urodzenia, dziecko poddawane jest szczegółowym badaniom, podczas których mogą być wychwycone wady wrodzone szczęki lub nabyte podczas porodu.
 

Komentarze (1) Czytaj całość…

Czy noszenie aparatu stałego boli?

aoarat stłay
Noszenie aparatu stałego związane jest pewnego rodzaju dyskomfortem, zwłaszcza jeśli ortodonta ustawi zbyt dużą siłę na zęby. Jeśli ból staje się bardzo mocny, to należy szybko zgłosić się do ortodonty, który zmniejszy siłę.

Komentarze (4) Czytaj całość…

Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2020 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie