Zarejestruj / Zaloguj

Kserostomia - dlaczego ślina jest ważna?

brak_sliny
Kserotomia to schorzenie objawiające się dysfunkcją gruczołów ślinowych oraz błony śluzowej, w rezultacie których dochodzi do poważnych zaburzeń w wydzielaniu śliny.

Komentarze (2) Czytaj całość…

Wypełnienia kompozytowe - estetyczne plomby w zębach

plomby kompozytowe
Dawniej wizyta u stomatologa była, dla niektórych osób ostatecznością. Czasami nawet nie leczono zębów, nie plombowano ich, gdyż ludzie żyli w przekonaniu, że lepiej usunąć ząb, niż go łatać nieestetycznymi ciemnymi plombami. Istnym koszmarem były wypełnienia stosowane do plombowania zębów przednich. Szybko ciemniały i przybierały kolor brunatno – brązowy. Co gorsza, niektórzy rezygnowali z leczenia zębów i doprowadzali do takiego stanu choroby tkanki zęba, że jedynym wyjściem była ekstrakcja.

Komentarze (1) Czytaj całość…

Białe zęby - marzenie, które może się ziścić

białe zęby
Codziennie pielęgnując zęby można używać pasty je wybielającej, niemniej jednak takie działanie nie przynosi tak widocznych efektów wybielenia, jak zabiegi przeprowadzane przez stomatologa. Pasty i żele oraz inne preparaty wybielające zęby przydadzą się tym osobom, które mają tendencję do osadzania się płytki nazębnej lub chcą dłużej utrzymać efekt wybielenia przeprowadzonego przez profesjonalistę.

Komentarze (17) Czytaj całość…

Implanty stomatologiczne - w przypadku rozległych braków zębowych

implanty stomatologiczne
Implanty stomatologiczne to tytanowe wszczepy o kształcie śruby lub cylindra, których zadaniem jest umocowanie się na kościach szczękowych celem utrzymania później mocowanych koron, mostów lub protez (powyższy opis jest bardzo uproszczony). Są one, więc doskonałym rozwiązaniem dla osób, które utraciły zęby i chcą czuć się komfortowo i bezpiecznie w każdej sytuacji, nie bojąc się, że proteza obluzuje się.

Komentarze (2) Czytaj całość…

Implanty stomatologiczne - ogólna charakterystyka procesu leczenia

implanty stomatologiczne
Implanty stosowane są w przypadku utraty całego zęba celem jego odtworzenia. Mają one kształt zbliżony do korzenia zębowego. Jedne wyglądają jak pełne śruby z gwintem, inne zaś przypominają gładkie cylindry. Najczęściej są one wykonane z czystego tytanu, a czasami z jego stopu pokrytego rozpyloną plazmą tytanową lub hydroksyapatytem – porowatą substancją ceramiczną, która stymuluje wrastanie implantu w żywą tkankę kostną.

Komentarze (2) Czytaj całość…

Podniesienie dna zatoki szczękowej - tworzenie podstawy do wszczepiania ...

 implanty stomatologiczne
Leczenie implantologiczne zębów jest nieocenionym osiągnięciem dzisiejszej chirurgii szczękowej. Nowoczesne rozwiązania oraz wiedza specjalistów stwarzają coraz to większe możliwości dla osób, które utraciły zęby. Bezdyskusyjnym faktem jest to, iż utrata zębów nie wpływa korzystnie na cały wizerunek człowieka. Pomijając aspekty typowo zdrowotne, to najbardziej widoczną konsekwencją utraty zębów są szybko pojawiające się zmarszczki oraz tzw. zapadnięte usta.

Komentarze (1) Czytaj całość…

Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2018 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie