Zarejestruj / Zaloguj

Aparaty wyjmowane - skuteczne u dzieci

aparaty wyjmowane dla dzieci
Obecnie podejście ludzi do leczenia wad zgryzu oraz krzywizn zębów zmieniło się bardzo. Zatroskani o swoje pociechy rodzice już bardzo wcześnie zgłaszają się do ortodonty, w celu zdiagnozowania wad szczękowych u swoich dzieci. Dobry ortodonta już u bardzo małych dzieci potrafi rozpoznać, z jakimi problemami spotkają się one w przyszłości.
 

Komentarze (16) Czytaj całość…

Zmiany w organizmie po utracie zębów

zęby, utrata
Problem utraty chociażby jednego zęba kiedyś dotknie każdego z nas. Dlatego tak bardzo ważne jest abyśmy dbali o nasze zęby. Gdy już jednak dojdzie do takiej sytuacji, nie pozostaje nam nic innego jak wizyta u lekarza stomatologa, aby jak najszybciej odbudować utracone uzębienie. Każdy z nas musi przecież czymś gryźć pokarmy, które dostarcza organizmowi.

Komentarze (5) Czytaj całość…

Licówki pełnoceramiczne - aby przywrócić naturalne piękno uśmiechu

licówki pełnoceramiczne
Stomatolodzy na co dzień spotykają się z problemem nieestetycznego wyglądu zębów na skutek zniszczenia ich szkliwa. O zęby oraz ich biel można dbać za pomocą past wybielających. Jednak domowe sposoby wybielania zębów nie są skuteczne w wielu przypadkach np. w momencie, kiedy nastąpi mechaniczne uszkodzenie szkliwa zębów i zaczyna on tracić ładny wygląd. W takich przypadkach zalecane jest nałożenie licówek.

Komentarze (8) Czytaj całość…

Higiena uzupełnień protetycznych

protetyka
Higiena uzupełnień protetycznych wymaga intensywniejszej pielęgnacji i higienizacji niż własne zęby. Szczególnej higieny podlegają pełne protezy stomatologiczne, ponieważ posiadanie ich stwarza dogodne warunki do gromadzenia się pod nimi resztek pokarmowych.

Komentarze (1) Czytaj całość…

Zdrowe szkliwo, to piękny uśmiech

szkliwo odbudowa szkliwa
Każdy ząb zbudowany jest z takich samych struktur anatomicznych tzn. z korony oraz korzenia. Korona zęba zbudowana jest ze szkliwa oraz zębiny. Szkliwo jest najtwardszą tkanką w organiźmie i pokrywa z zewnątrz całą powierzchnię zęba, aż do połączenia z korzeniem. Jest ono swoistego rodzaju tarczą ochronną, która chroni zęby, a jednocześnie sprawia, że uśmiech jest atrakcyjny. Szkliwo ochrania ząb przed bakteriami, chroni zębinę przed ścieraniem w czasie rozdrabniania pokarmów.

Komentarze (4) Czytaj całość…

Kamień nazębny - ogólna charakterystyka

kamień na zębach
Kamień nazębny to groźny wróg tkanek przyzębia, czyli dziąseł i kości, w których umocowane są zęby. Doprowadza do rozchwiania i w konsekwencji utraty zębów.

Komentarze (6) Czytaj całość…

Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2019 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie