Zarejestruj / Zaloguj

Problemy z dziąsłami

problemy_z_dziaslami
Jedną z przyczyn problemów z dziąsłami jest płytka nazębna. Jest ona miękkim prawie niewidocznym nalotem na zębach, składającym się głównie z bakterii. Nalot ten osadza się na zębach i rozwija na ich powierzchni.

Komentarze (3) Czytaj całość…

Odtwarzanie utraconych zębów - sztuczne zęby na włóknach szklanych

korona na włóknach szklanych
Wśród wielu metod odtwarzania utraconych zębów można wyróżnić ich rekonstrukcję za pomocą sztucznych zębów umieszczonych na szklanych włóknach. Zabieg taki jest relatywnie drogi w porównaniu do innych metod odtwarzania zębów i wymaga ogromnej precyzji od stomatologa.

Komentarze (4) Czytaj całość…

Proteza mocowana na implantach - sposób na dobre przymocowanie trzecich ...

proteza na implantach
Utrata zębów jest nieuniknionym efektem procesów starzenia. Jednak można je również trwale stracić na skutek chorób (np. paradontozy) lub nieszczęśliwych wypadków. Z pewnością osoby po 65 – 70 roku życia łatwiej godzą się z utratą zębów niż osoby bardzo młode, które często z powodu utraty zębów popadają w prawdziwą rozpacz. Załamanie i depresję potęguje również niezbyt ciekawa perspektywa noszenia protez, których noszenie często powoduje dyskomfort.


Implanty - ogólna charakterystyka

implanty zębów
Utrata zębów jest nieuniknionym efektem procesu starzenia. Jedni „gubią” zęby bardzo wcześnie, zaś inni relatywnie później. Niestety starzenie, to nie jedyny powód, dlaczego ludzie mają ubytki w uzębieniu. Na stosunkowo szybką utratę zębów, nawet w bardzo młodym wielu może złożyć się szereg czynników m.in. choroby dziąseł, kości, czy też nieszczęśliwe wypadki.

Komentarze (2) Czytaj całość…

Implanty - trochę historii

histora implantologii
Patrząc na historię ludzkości, można jednoznacznie stwierdzić, iż na każdym kroku człowiek próbował naśladować naturę. Problem utraty zębów i liczne próby zastępowania ich innymi materiałami, znane były od kilku tysięcy lat.

Komentarze (3) Czytaj całość…

Bonding - odbudowa martwych zębów

bonding
Bonding polega na kosmetycznym odbudowaniu zębów nowoczesnym materiałem kompozytowym, który jest całkowicie nierozróżnialny od tkanek zęba. Jest to uniwersalna metoda odbudowy zębów, która może stosowana również w przypadku zębów martwych. Martwe zęby są w równym stopniu, jak te zdrowe narażone na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

Komentarze (1) Czytaj całość…

Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2019 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie