Zarejestruj / Zaloguj

Implanty - ogólna charakterystyka

implanty zębów
Utrata zębów jest nieuniknionym efektem procesu starzenia. Jedni „gubią” zęby bardzo wcześnie, zaś inni relatywnie później. Niestety starzenie, to nie jedyny powód, dlaczego ludzie mają ubytki w uzębieniu. Na stosunkowo szybką utratę zębów, nawet w bardzo młodym wielu może złożyć się szereg czynników m.in. choroby dziąseł, kości, czy też nieszczęśliwe wypadki.

Komentarze (2) Czytaj całość…

Implanty - trochę historii

histora implantologii
Patrząc na historię ludzkości, można jednoznacznie stwierdzić, iż na każdym kroku człowiek próbował naśladować naturę. Problem utraty zębów i liczne próby zastępowania ich innymi materiałami, znane były od kilku tysięcy lat.


Bonding - odbudowa martwych zębów

bonding
Bonding polega na kosmetycznym odbudowaniu zębów nowoczesnym materiałem kompozytowym, który jest całkowicie nierozróżnialny od tkanek zęba. Jest to uniwersalna metoda odbudowy zębów, która może stosowana również w przypadku zębów martwych. Martwe zęby są w równym stopniu, jak te zdrowe narażone na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

Komentarze (1) Czytaj całość…

Aparaty wyjmowane - skuteczne u dzieci

aparaty wyjmowane dla dzieci
Obecnie podejście ludzi do leczenia wad zgryzu oraz krzywizn zębów zmieniło się bardzo. Zatroskani o swoje pociechy rodzice już bardzo wcześnie zgłaszają się do ortodonty, w celu zdiagnozowania wad szczękowych u swoich dzieci. Dobry ortodonta już u bardzo małych dzieci potrafi rozpoznać, z jakimi problemami spotkają się one w przyszłości.
 

Komentarze (16) Czytaj całość…

Zmiany w organizmie po utracie zębów

zęby, utrata
Problem utraty chociażby jednego zęba kiedyś dotknie każdego z nas. Dlatego tak bardzo ważne jest abyśmy dbali o nasze zęby. Gdy już jednak dojdzie do takiej sytuacji, nie pozostaje nam nic innego jak wizyta u lekarza stomatologa, aby jak najszybciej odbudować utracone uzębienie. Każdy z nas musi przecież czymś gryźć pokarmy, które dostarcza organizmowi.

Komentarze (5) Czytaj całość…

Licówki pełnoceramiczne - aby przywrócić naturalne piękno uśmiechu

licówki pełnoceramiczne
Stomatolodzy na co dzień spotykają się z problemem nieestetycznego wyglądu zębów na skutek zniszczenia ich szkliwa. O zęby oraz ich biel można dbać za pomocą past wybielających. Jednak domowe sposoby wybielania zębów nie są skuteczne w wielu przypadkach np. w momencie, kiedy nastąpi mechaniczne uszkodzenie szkliwa zębów i zaczyna on tracić ładny wygląd. W takich przypadkach zalecane jest nałożenie licówek.

Komentarze (8) Czytaj całość…

Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2018 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie