Zarejestruj / Zaloguj

Mini-screws - implanty ortodontyczne

implanty ortodontyczne
Równe zęby, prawidłowo ustawione są z pewnością ujmującą ozdobą człowieka. Niestety nie każdy obdarowany jest przez naturę uwarunkowaniami, które pozwalają na prawidłowy wzrost zębów.

Komentarze (1) Czytaj całość…

Planowanie zabiegu wszczepienia implantów

implanty
Aby osiągnąć sukces i zadowolenie pacjentów po wszczepieniu implantów, potrzebna jest dokładna i dogłębna analiza warunków oraz możliwości ich rozmieszczenia.

Komentarze (1) Czytaj całość…

Sterowana regeneracja kości - ogólna charakterystyka zabiegu

implanty stomatologiczne
Sterowana regeneracja kości polega na położeniu nad przeszczepem cieniutkiej membrany (Bio-Gide®). Membrana stymuluje rozwój nowej tkanki kostnej, przyspiesza gojenie i zapobiega utworzeniu się tkanki bliznowej w okolicach przeszczepu.

Komentarze (2) Czytaj całość…

Skaling - bardzo potrzebny zabieg

skaling
Skaling zaliczany jest do zabiegów profilaktyki przeciwpróchniczej. Polega on na usunięciu twardych, zmineralizowanych złogów nazębnych – w mowie potocznej określanych kamieniem nazębnym. Twarde i trudne do usunięcia, za pomocą zwykłej szczoteczki i pasty do zębów, złogi nazębne gromadzą się na powierzchniach koron zębów (najczęściej w miejscach trudno dostępnych).

Komentarze (1) Czytaj całość…

Sterowana regeneracja kości - ogólna charakterystyka materiału Bio-Gide®

bio-gide
Przeszczep kości polega na chirurgicznym zabiegu, podczas którego uzupełniana jest brakująca kość specjalnym materiałem (Bio-Oss®). Uzupełnienie kości tym materiałem wspomaga również organizmowi jej odbudowę. Nowo rosnąca kość uzupełnia braki kości oraz wzmacnia ją poprzez połączenie się z nią.


Implanty stomatologiczne - ogólna charakterystyka zabiegu chirurgicznego

implanty stomatologiczne
Wszczepianie implantów stomatologicznych jest jedną z metod odtwarzania utraconego uśmiechu. Implanty stanowią swoistego rodzaju alternatywę do stosowania tradycyjnych rozwiązań protetycznych.

Komentarze (2) Czytaj całość…

Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2019 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie