Zarejestruj / Zaloguj

Zdrowe dziąsła gwarancją pięknych zębów

zdrowe_dziasla
Piękny uśmiech to przede wszystkim zdrowe dziąsła. Wielu ludzi cierpi na choroby dziąseł, które w głównej mierze objawiają się krwawieniem przy nagryzaniu twardych pokarmów oraz przy szczotkowaniu zębów. Często spotykaną dolegliwością wśród ludzi są również odsłonięte szyjki zębów, rozchwiane zęby.

Komentarze (8) Czytaj całość…

W jaki sposób można zmniejszyć lub zniwelować strach przed wizytą u ...

strach
Uświadomiony pacjent to gwarancja sukcesu w wypełnieniu braków uzębienia, oraz innych zabiegów z zakresu stomatologii.

Komentarze (3) Czytaj całość…

Białe zęby - mechaniczne wybielanie zębów

mechaniczne wybielanie zebów
Białe zęby, to marzenie wielu osób, które z różnych powodów mają na nich brzydki żółto - brązowy nalot. Nieestetyczna barwa zębów powstaje na skutek działania różnych czynników.

Komentarze (4) Czytaj całość…

Bruksizm - zjadanie zębów

bruksizm
Stres w bardzo dużym stopniu oddziałuje na stan zdrowia zębów i tkanek miękkich jamy ustnej. Chwile napięcia nerwowego towarzyszą nam nieustannie zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Niezwykle trudno jest sobie z nim radzić, a co najgorsze oddziałuje on na nasze zdrowie.

Komentarze (5) Czytaj całość…

Szkliwo zębów - budowa i funkcje

szkliwo
W okresie rozwoju, gdy tkanki zęba się tworzą, szkliwo zostaje wytworzone przez specjalne szkliwotwórcze komórki zwane adamantoblastami lub ameloblastami, które określają kształt danego zęba. Komórki te zanikają zaraz po wyprodukowaniu szkliwa, co uniemożliwia w razie jego ubytków odtworzenie lub zregenerowanie.

Komentarze (2) Czytaj całość…

Czym skorupka za młodu nasiąknie

mycie_zebow
Przyzwyczajanie swoich pociech do chodzenia do dentysty może zaowocować nabraniem przez nie nawyku do systematycznych wizyt u dentysty. Im wcześniej dziecko przyzwyczajone jest do widoku białego fartucha oraz dziwnych dentystycznych urządzeń, tym lepiej oswaja się ono z lekarzem.

Komentarze (5) Czytaj całość…

Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2019 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie