Zarejestruj / Zaloguj

Bruksizm - zjadanie zębów

bruksizm
Stres w bardzo dużym stopniu oddziałuje na stan zdrowia zębów i tkanek miękkich jamy ustnej. Chwile napięcia nerwowego towarzyszą nam nieustannie zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Niezwykle trudno jest sobie z nim radzić, a co najgorsze oddziałuje on na nasze zdrowie.

Komentarze (5) Czytaj całość…

Szkliwo zębów - budowa i funkcje

szkliwo
W okresie rozwoju, gdy tkanki zęba się tworzą, szkliwo zostaje wytworzone przez specjalne szkliwotwórcze komórki zwane adamantoblastami lub ameloblastami, które określają kształt danego zęba. Komórki te zanikają zaraz po wyprodukowaniu szkliwa, co uniemożliwia w razie jego ubytków odtworzenie lub zregenerowanie.

Komentarze (2) Czytaj całość…

Czym skorupka za młodu nasiąknie

mycie_zebow
Przyzwyczajanie swoich pociech do chodzenia do dentysty może zaowocować nabraniem przez nie nawyku do systematycznych wizyt u dentysty. Im wcześniej dziecko przyzwyczajone jest do widoku białego fartucha oraz dziwnych dentystycznych urządzeń, tym lepiej oswaja się ono z lekarzem.

Komentarze (5) Czytaj całość…

Mini-screws - implanty ortodontyczne

implanty ortodontyczne
Równe zęby, prawidłowo ustawione są z pewnością ujmującą ozdobą człowieka. Niestety nie każdy obdarowany jest przez naturę uwarunkowaniami, które pozwalają na prawidłowy wzrost zębów.

Komentarze (1) Czytaj całość…

Planowanie zabiegu wszczepienia implantów

implanty
Aby osiągnąć sukces i zadowolenie pacjentów po wszczepieniu implantów, potrzebna jest dokładna i dogłębna analiza warunków oraz możliwości ich rozmieszczenia.

Komentarze (1) Czytaj całość…

Sterowana regeneracja kości - ogólna charakterystyka zabiegu

implanty stomatologiczne
Sterowana regeneracja kości polega na położeniu nad przeszczepem cieniutkiej membrany (Bio-Gide®). Membrana stymuluje rozwój nowej tkanki kostnej, przyspiesza gojenie i zapobiega utworzeniu się tkanki bliznowej w okolicach przeszczepu.

Komentarze (2) Czytaj całość…

Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2018 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie