Zarejestruj / Zaloguj

Co robić, kiedy tracimy zęby?

utrata zębów
Utrata zęba nie jest niczym przyjemnym dla nikogo. Bez względu na wiek każdy w ten sam sposób odczuwa jego brak. Najważniejszy jest jednak dla większości ludzi aspekt estetyczny, bowiem brak zęba, zwłaszcza tego przedniego przyczynia się do odczuwania znacznego dyskomfortu. Jak dowiadujemy się od stomatologów dla organizmu ludzkiego nie ma większego znaczenia, czy tracimy zęby przednie, czy tylnie.

Komentarze (3) Czytaj całość…

Szkliwo zębów - ścieranie i dolegliwości z tym związane

szkliwo
Ścieranie się szkliwa jest procesem naturalnym i tak jak wszystkie tkanki naszego organizmu podlega działaniu czasu. Choć jest najtwardszą tkanką też się starzeje i zużywa. Możemy jednak ten proces spowolnić poprzez stosowanie odpowiednich szczoteczek do zębów (powinny być o zaokrąglonych i miękkich włóknach) oraz dobrej jakości pasty. Nie należy stosować szczoteczek  z włosia naturalnego, ponieważ w kanalikach tych szczoteczek gromadzi się bardzo dużo bakterii. 

Komentarze (4) Czytaj całość…

Umyłeś już zęby?

mycie zębów
Już po dobranocce. Czy umyłeś zęby? to pytanie na dobre zagościło w wielu domach. Powtarzane jako polecenie codziennie zapewne znudziło się już rodzicom, jak i ich dzieciom. Zmęczeni pracą i obowiązkami, resztką sił, rutynowo kontrolujemy nasze dzieci, czy dopełniły obowiązku szczotkowania zębów.

Komentarze (8) Czytaj całość…

Laserowe wybielanie zębów - kilka wskazówek, jak pielęgnować zęby po ...

wybielanie laserowe
Laserowe wybielanie zębów jest zabiegiem, którego celem jest trwałe rozjaśnienie i wybielenie zębów. Zabieg przynosi efekty w postaci pięknego, jasnego uśmiechu, który utrzymuje się przez okres, co najmniej dwóch lat. Oczywiście czas ten może być znacznie przedłużony poprzez odpowiednią pielęgnację i higienę jamy ustnej.

Komentarze (9) Czytaj całość…

Diagnoza i leczenie tyłozgryzu

tyłozgryz leczenie
Lekarz ortodonta diagnozuje tyłozgryz na podstawie zdjęcia kefalometrycznego (wykonanie zdjęcia zajmuje 10 minut), wykorzystując do tego analizę cefalometryczną. Taki obraz twarzoczaszki bardzo dokładnie pokazuje wady ortodontyczne. Określa stopień wad zgryzu oraz pokazuje tkanki miękkie twarzy, podniebienie twarde i zatoki przynosowe.

Komentarze (1) Czytaj całość…

Strach przed wizytą u stomatologa - dentofobia

 dentofobia
Większość pacjentów zwleka z wizytą, główną przyczyną jest strach związany z wykonaniem i noszeniem uzupełnień protetycznych, zwłaszcza protez całkowitych oraz innych zabiegów stomatologicznych. Kojarzą się one z niewygodą i uciążliwością.

Komentarze (9) Czytaj całość…

Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2019 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie