Zarejestruj / Zaloguj

Implanty stomatologiczne - w przypadku rozległych braków zębowych

implanty stomatologiczne
Implanty stomatologiczne to tytanowe wszczepy o kształcie śruby lub cylindra, których zadaniem jest umocowanie się na kościach szczękowych celem utrzymania później mocowanych koron, mostów lub protez (powyższy opis jest bardzo uproszczony). Są one, więc doskonałym rozwiązaniem dla osób, które utraciły zęby i chcą czuć się komfortowo i bezpiecznie w każdej sytuacji, nie bojąc się, że proteza obluzuje się.

Komentarze (2) Czytaj całość…

Implanty stomatologiczne - ogólna charakterystyka procesu leczenia

implanty stomatologiczne
Implanty stosowane są w przypadku utraty całego zęba celem jego odtworzenia. Mają one kształt zbliżony do korzenia zębowego. Jedne wyglądają jak pełne śruby z gwintem, inne zaś przypominają gładkie cylindry. Najczęściej są one wykonane z czystego tytanu, a czasami z jego stopu pokrytego rozpyloną plazmą tytanową lub hydroksyapatytem – porowatą substancją ceramiczną, która stymuluje wrastanie implantu w żywą tkankę kostną.

Komentarze (2) Czytaj całość…

Podniesienie dna zatoki szczękowej - tworzenie podstawy do wszczepiania ...

 implanty stomatologiczne
Leczenie implantologiczne zębów jest nieocenionym osiągnięciem dzisiejszej chirurgii szczękowej. Nowoczesne rozwiązania oraz wiedza specjalistów stwarzają coraz to większe możliwości dla osób, które utraciły zęby. Bezdyskusyjnym faktem jest to, iż utrata zębów nie wpływa korzystnie na cały wizerunek człowieka. Pomijając aspekty typowo zdrowotne, to najbardziej widoczną konsekwencją utraty zębów są szybko pojawiające się zmarszczki oraz tzw. zapadnięte usta.

Komentarze (1) Czytaj całość…

Operacyjne odsłonięcie zęba zatrzymanego

zatrzymany ząb
Zęby zatrzymane stanowią poważny problem zarówno dla pacjentów, jak i dla lekarzy, którzy starają się jak najefektywniej doprowadzić do ich prawidłowego umiejscowienia.

Komentarze (3) Czytaj całość…

Laserowe borowanie zębów - bezbolesna wizyta

laserowe borowanie
Czyżby sen o bezbolesnej wizycie o stomatologa ziścił się? Czyżby wszyscy cierpiący na dentofobię mogli spokojnie usiąść na fotelu zabiegowym bez paniki? Okazuje się, że tak. Obecnie jedną z najnowszych technologii wprowadzonych do gabinetów jest borowanie światłem lasera. Jest to metoda wciąż nowa i nie jest szeroko praktykowana, dlatego nie w każdy stomatolog ją stosuje.

Komentarze (8) Czytaj całość…

Licówki - wskazania i przeciwskazania

licówki
Według ostatnich badań aż 75% ludności jest niezadowolonych ze swojego uzębienia i z chęcią poddałoby się zabiegom poprawiającym wygląd zębów. Współczesna stomatologia estetyczna stworzyła wiele możliwości poprawienia wyglądu naszych zębów. Nowoczesne technologie i wiedza pozwalają poprawiać naturę, poczynając od mało inwazyjnych metod w postaci licówek porcelanowych,  kończąc na koronach pełnoceramicznych.

Komentarze (11) Czytaj całość…

Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2019 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie