Zarejestruj / Zaloguj

Operacyjne odsłonięcie zęba zatrzymanego

zatrzymany ząb
Zęby zatrzymane stanowią poważny problem zarówno dla pacjentów, jak i dla lekarzy, którzy starają się jak najefektywniej doprowadzić do ich prawidłowego umiejscowienia.

Komentarze (3) Czytaj całość…

Laserowe borowanie zębów - bezbolesna wizyta

laserowe borowanie
Czyżby sen o bezbolesnej wizycie o stomatologa ziścił się? Czyżby wszyscy cierpiący na dentofobię mogli spokojnie usiąść na fotelu zabiegowym bez paniki? Okazuje się, że tak. Obecnie jedną z najnowszych technologii wprowadzonych do gabinetów jest borowanie światłem lasera. Jest to metoda wciąż nowa i nie jest szeroko praktykowana, dlatego nie w każdy stomatolog ją stosuje.

Komentarze (8) Czytaj całość…

Licówki - wskazania i przeciwskazania

licówki
Według ostatnich badań aż 75% ludności jest niezadowolonych ze swojego uzębienia i z chęcią poddałoby się zabiegom poprawiającym wygląd zębów. Współczesna stomatologia estetyczna stworzyła wiele możliwości poprawienia wyglądu naszych zębów. Nowoczesne technologie i wiedza pozwalają poprawiać naturę, poczynając od mało inwazyjnych metod w postaci licówek porcelanowych,  kończąc na koronach pełnoceramicznych.

Komentarze (11) Czytaj całość…

Laserowe wybielanie zębów - białe zęby bez bólu

laserowe wybielanie zębów
Wraz z upływem lat zęby człowieka zmieniają kolor na skutek różnych czynników zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Do najczęstszych przyczyn powstawania przebarwień na zębach można zaliczyć:
-    uwarunkowania genetyczne,
-    sposób odżywiania człowieka,
-    stan zdrowia człowieka.

Komentarze (13) Czytaj całość…

Protetyka - trochę historii

protetyka
Historia protetyki podobnie jak cała stomatologia sięga bardzo odległych czasów. Archeologiczne znaleziska z terenów Bliskiego Wschodu, Europy i Azji, potwierdzają próby uzupełnienia utraconych zębów.

Komentarze (2) Czytaj całość…

Niewidoczne leczenie wad zgryzu - ogólna charakterystyka procesu leczenia

zęby, zgryz
Metoda leczenia krzywych zębów i zgryzu Invisalign polega na stworzeniu dla danego pacjenta/ki zestawu odpowiednich szyn nazywanych alignerami (są to przeźroczyste nakładki tylko na zęby), których kluczowym zadaniem jest przesunięcie zębów do określonej przez komputer pozycji. Jeden pozycjoner noszony jest przez okres dwóch tygodni i następnie pacjent/ka uzyskuje kolejny aligner.

Komentarze (4) Czytaj całość…

Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2018 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie