Zarejestruj / Zaloguj

Usuwanie osadu nazębnego - ogólna charakterystyka zabiegu

polishing
Na skutek mineralizwania się płytki nazębnej oraz zbierania się różnych osadów na zębach zaczyna tworzyć się osad, który negatywnie wpływa na ich wygląd. Ciemnożółty, brązowy osad oraz przybrudzone końcówki zębów są przebarwieniami, które ciężko jest usunąć domowymi sposobami.

 


Zdrowe dziąsła gwarancją pięknych zębów

zdrowe_dziasla
Piękny uśmiech to przede wszystkim zdrowe dziąsła. Wielu ludzi cierpi na choroby dziąseł, które w głównej mierze objawiają się krwawieniem przy nagryzaniu twardych pokarmów oraz przy szczotkowaniu zębów. Często spotykaną dolegliwością wśród ludzi są również odsłonięte szyjki zębów, rozchwiane zęby.

Komentarze (8) Czytaj całość…

Skaling - bardzo potrzebny zabieg

skaling
Skaling zaliczany jest do zabiegów profilaktyki przeciwpróchniczej. Polega on na usunięciu twardych, zmineralizowanych złogów nazębnych – w mowie potocznej określanych kamieniem nazębnym. Twarde i trudne do usunięcia, za pomocą zwykłej szczoteczki i pasty do zębów, złogi nazębne gromadzą się na powierzchniach koron zębów (najczęściej w miejscach trudno dostępnych).

Komentarze (1) Czytaj całość…

Problemy z dziąsłami

problemy_z_dziaslami
Jedną z przyczyn problemów z dziąsłami jest płytka nazębna. Jest ona miękkim prawie niewidocznym nalotem na zębach, składającym się głównie z bakterii. Nalot ten osadza się na zębach i rozwija na ich powierzchni.

Komentarze (3) Czytaj całość…

Kamień nazębny - ogólna charakterystyka

kamień na zębach
Kamień nazębny to groźny wróg tkanek przyzębia, czyli dziąseł i kości, w których umocowane są zęby. Doprowadza do rozchwiania i w konsekwencji utraty zębów.

Komentarze (6) Czytaj całość…

Skaling - etapy usuwania kamienia nazębnego

skaling
Piękny i zdrowy uśmiech to nie tylko efekt wyleczenia zębów. Najważniejsza jest prawidłowa higiena jamy ustnej, prawidłowe szczotkowanie zębów, używanie nici dentystycznych, płynów do pukania, czy też poddawanie się zabiegom oczyszczającym zęby.  


Komentarze (14) Czytaj całość…

Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2020 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie