Zarejestruj / Zaloguj

Sauna - rodzaje i przeznaczenie

sauna
Istnieje kilka rodzajów sauny, które różnią sie między sobą wilgotnością powietrza, temperaturą jak również przeznaczeniem. Możemy rozróżnić następujące rodzaje sauny: sauna sucha, sauna parowa, sauna mokra, sauna na podczerwień, biosauna, caldarium, aromabath. Dodatkowo możemy się spotkać z saunami typu: bania ruska, łaźnia szucha szafkowa, fitosauna.

Komentarze (24) Czytaj całość…

Łaźnia parowa to nie sauna parowa

łaźnia parowa
Często łaźnia parowa jest utożsamiana z sauną parową, chociaż obie formy różnią się znacznie od siebie. 

Komentarze (2) Czytaj całość…

Sauna dla zdrowia i dla urody

sauna
Współczesny intensywny tryb życia jaki prowadzimy w otoczeniu mało przyjaznym dla naszego organizmu wpływa niekorzystnie na nasze zdrowie. Organizm człowieka to system, który sam próbuje się regenerować, jednak takie procesy jak zanieczyszczenie środowiska, nadużywanie pokarmów wysokotłuszczowych, czy też pokarmów słodkich wpływają na obniżenie naszej zdolności do samooczyszczania.

Komentarze (45) Czytaj całość…

Kapsuła SPA z funkcją delikatnej sauny

kapsuła SPA
Wiele osób zmuszonych jest, z powodu różnych schorzeń, do rezygnacji z dobroczynnego działania sauny. Kompleksowy wpływ gorącego powietrza na zdrowie i urodę został odkryty już dawno przez ludzi. Świadczą o tym wykopaliska archeologiczne, gdzie widać szczątki niegdyś budowanych saun. Okazuje się, że tradycja idzie w parze z nową technologią.

Komentarze (6) Czytaj całość…

Sauna - jak z niej korzystać?

sauna
Zalecane jest korzystanie z sauny suchej fińskiej dwa razy w tygodniu po godzinie. Kąpieli w saunach wilgotnych (mokrych i parowych) można zażywać znacznie częściej. Jednak zdania na temat czasu przebywania i częstotliwości sesji są podzielone. Zazwyczaj klienci decydują się na godzinne pobyty. Oczywiście podczas sesji powinno się robić krótkie przerwy na schłodzenie ciała.

Komentarze (11) Czytaj całość…

Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2020 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie