Zarejestruj / Zaloguj

Implanty powiększające piersi - włożenie ich poprzez nacięcie wokół ...

nacięcie okołosutkowe
Operacje plastyczne powiększające piersi są jednymi z najczęściej wykonywanych zabiegów w chirurgii plastycznej. Kobiety decydują się na tego typu procedurę z różnych powodów. Najczęściej chcą osiągnąć efekt powiększenia i ujędrnienia biustu. W związku z bardzo długą praktyką tego typu zabiegów, techniki oraz metody ich wykonywania są bardzo różne.
 

Komentarze (7) Czytaj całość…

Rekonstrukcja piersi z wykorzystaniem komórek macierzystych - reimplantacja ...

rekonstrukcja piersi
Chirurdzy plastycy wciąż doskonalą się w nowych metodach rekonstrukcji piersi. Dążą do tego, aby rekonstrukcja była jak najmniej inwazyjna i dawała optymalny efekt estetyczny.
Do Polski dotarła nowa metoda rekonstrukcji piersi z wykorzystaniem komórek macierzystych u kobiet po amputacji piersi z powodu nowotworu.

Komentarze (2) Czytaj całość…

Dwuetapowa rekonstrukcja piersi

piersi
Operacja rekonstrukcji piersi może być wykonana podczas tej samej operacji co mastektomia lub po jakimś czasie po usunięciu piersi. Sposób rekonstrukcji jest uzgadniany indywidualnie z każdą pacjentką. W zależności od osobistych uwarunkowań ciała kobiety wybierana jest najlepsza metoda odtwarzania piersi.


Jednoetapowa rekonstrukcja piersi za pomocą ekspanderoprotezy

jednoetapowa rekonstrukcja
Rekonstrukcja piersi może być wykonywana bezpośrednio po przeprowadzeniu mastektomii lub w czasie odroczonym.
Jednoetapowa rekonstrukcja piersi, czyli taka, która jest wykonywana bezpośrednio podczas mastektomii jest szansą na zapewnienie kobiecie komfortu oraz zminimalizowanie bólu. Bezdyskusyjną zaletą tej procedury jest to, iż kobieta tylko raz jest poddawana narkozie. Dzięki temu zminimalizowany jest ból oraz wszelkie niedogodności związane z brakiem utraconej piersi.

Komentarze (1) Czytaj całość…

Rekonstrukcja piersi z wykorzystaniem komórek macierzystych podczas ...

rekonstrukcja piersi
Chirurdzy onkolodzy wciąż rozwijają swoje umiejętności i chcą nieść pomoc tym, dla których do tej  pory nie było możliwości. Obecnie opracowali nową metodę rekonstrukcji piersi, do której wykorzystywany jest jedynie materiał pobrany z ciała pacjentki. W związku z powyższym do zabiegu nie używa się wkładek silikonowych oraz ekspanderów.


Rekonstrukcja piersi z wykorzystaniem komórek macierzystych

rekonstrukcja piersi
Utrata piersi na skutek choroby nowotworowej jest ogromnym przeżyciem dla każdej dotkniętej nią kobiety. Z licznych relacji kobiet, które przeszły tzw. mastektomię wynika, że brak piersi wywołuje u nich złe wspomnienia i ciągle przypomina o przebytej chorobie. Przyznają one często, że po utracie piersi czują się mniej atrakcyjne i stronią od życia towarzyskiego.

Komentarze (1) Czytaj całość…

Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2020 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie