Zarejestruj / Zaloguj

Protezy szkieletowe - ruchome odtworzenie zębów, przy ich częściowym ubytku

protezy szkieletowe
W życiu każdego człowieka przychodzi taki moment, w którym traci on swoje uzębienie. Proces utraty zębów nie jest niczym przyjemnym. Tracąc zęby ludzie tracą swój dawny wygląd. Cała ich twarz zmienia się, nie wspominając już o samym uśmiechu.


Zdrowie jamy ustnej u osób starszych

jama ustna
Protetyka to dział stomatologii poświęcony, odtwarzaniu pierwotnych warunków zgryzowych po utracie naturalnych zębów, lub po ich uszkodzeniu. Dzisiejsza protetyka znacznie odbiega od tej klasycznej sprzed kilkunastu lat.

Komentarze (1) Czytaj całość…

Protezy ruchome - częściowe i całkowite protezy osiadające

protezy ruchome
Coraz więcej ludzi zarówno ze względów osobistych jak i zawodowych jest zainteresowanych poprawą swojego wyglądu, którego nieodłącznym elementem jest atrakcyjny, harmonijny uśmiech. Nie wszystkim jednak pisane jest cieszyć się pięknymi i własnymi zębami. Niestety na skutek nieszczęśliwych wypadków, chorób lub zachodzących procesów starzenia człowiek może stracić większą część lub nawet wszystkie zęby.

Komentarze (2) Czytaj całość…

Inlay - onlay wpełnienia dużych ubytków

inlay - onlay
W przypadku bardzo dużych ubytków w zębach istnieje ryzyko, iż plomba oszpeci ząb. Zwłaszcza zęby boczne, które są bardzo widoczne wymagają specjalistycznego wypełnienia. Jeśli w wyniku próchnicy nastąpił duży ubytek zęba, to jego wygląd może uratować wypełnienie nazywane inlay – onlay.
 

Komentarze (1) Czytaj całość…

Bonding - odbudowa uszkodzonych zębów

bonding
Bonding to metoda odbudowy zębów za pomocą materiału kompozytowego. Taka technika odbudowy zęba zapewnia perfekcyjne odwzorowanie jego zniszczonych tkanek.
Do zabiegu używany jest światłoutrwaldzalny, podwójnie wiążący materiał kompozytowy. Materiał taki występuje w różnych kolorach, które można dopasować do barwy zębiny oraz zęba.


Inlay - uzupełnienie ubytków zębów trzonowych i przedtrzonowych wkładami ...

wypełnienia Inlay
Ubytki w zębach trzonowych bywają bardzo kłopotliwe do wypełnienia. Czasami utrata znacznej powierzchni żującej zęba sprawia, iż powszechnie stosowane wypełnienia kompozytowe stają się niewystarczające do uzupełnienia ubytku. Ponadto, niektóre osoby mają alergię na materiały plastyczne, czy inne składniki zawarte w wypełnieniach powszechnie stosowanych. Doskonałym rozwiązaniem dla nich może być wypełnienie typu inlay.

Komentarze (1) Czytaj całość…

Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2019 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie