Zarejestruj / Zaloguj

Co robić, kiedy tracimy zęby?

utrata zębów
Utrata zęba nie jest niczym przyjemnym dla nikogo. Bez względu na wiek każdy w ten sam sposób odczuwa jego brak. Najważniejszy jest jednak dla większości ludzi aspekt estetyczny, bowiem brak zęba, zwłaszcza tego przedniego przyczynia się do odczuwania znacznego dyskomfortu. Jak dowiadujemy się od stomatologów dla organizmu ludzkiego nie ma większego znaczenia, czy tracimy zęby przednie, czy tylnie.

Komentarze (3) Czytaj całość…

Kserostomia - zaburzenia w wydzielaniu śliny

kserostomia
Kserostomia nazywana potocznie suchością jamy ustnej jest zespołem objawów związanych z zaburzeniami wydzielania śliny.

Komentarze (2) Czytaj całość…

Zdrowe dziąsła gwarancją pięknych zębów

zdrowe_dziasla
Piękny uśmiech to przede wszystkim zdrowe dziąsła. Wielu ludzi cierpi na choroby dziąseł, które w głównej mierze objawiają się krwawieniem przy nagryzaniu twardych pokarmów oraz przy szczotkowaniu zębów. Często spotykaną dolegliwością wśród ludzi są również odsłonięte szyjki zębów, rozchwiane zęby.

Komentarze (8) Czytaj całość…

Odtwarzanie utraconych zębów - sztuczne zęby na włóknach szklanych

korona na włóknach szklanych
Wśród wielu metod odtwarzania utraconych zębów można wyróżnić ich rekonstrukcję za pomocą sztucznych zębów umieszczonych na szklanych włóknach. Zabieg taki jest relatywnie drogi w porównaniu do innych metod odtwarzania zębów i wymaga ogromnej precyzji od stomatologa.

Komentarze (4) Czytaj całość…

Proteza mocowana na implantach - sposób na dobre przymocowanie trzecich ...

proteza na implantach
Utrata zębów jest nieuniknionym efektem procesów starzenia. Jednak można je również trwale stracić na skutek chorób (np. paradontozy) lub nieszczęśliwych wypadków. Z pewnością osoby po 65 – 70 roku życia łatwiej godzą się z utratą zębów niż osoby bardzo młode, które często z powodu utraty zębów popadają w prawdziwą rozpacz. Załamanie i depresję potęguje również niezbyt ciekawa perspektywa noszenia protez, których noszenie często powoduje dyskomfort.


Bonding - odbudowa martwych zębów

bonding
Bonding polega na kosmetycznym odbudowaniu zębów nowoczesnym materiałem kompozytowym, który jest całkowicie nierozróżnialny od tkanek zęba. Jest to uniwersalna metoda odbudowy zębów, która może stosowana również w przypadku zębów martwych. Martwe zęby są w równym stopniu, jak te zdrowe narażone na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

Komentarze (1) Czytaj całość…

Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2020 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie