Zarejestruj / Zaloguj

Jednoetapowa rekonstrukcja piersi za pomocą ekspanderoprotezy

jednoetapowa rekonstrukcja
Rekonstrukcja piersi może być wykonywana bezpośrednio po przeprowadzeniu mastektomii lub w czasie odroczonym.
Jednoetapowa rekonstrukcja piersi, czyli taka, która jest wykonywana bezpośrednio podczas mastektomii jest szansą na zapewnienie kobiecie komfortu oraz zminimalizowanie bólu. Bezdyskusyjną zaletą tej procedury jest to, iż kobieta tylko raz jest poddawana narkozie. Dzięki temu zminimalizowany jest ból oraz wszelkie niedogodności związane z brakiem utraconej piersi.

Komentarze (1) Czytaj całość…

Rekonstrukcja piersi z wykorzystaniem komórek macierzystych podczas ...

rekonstrukcja piersi
Chirurdzy onkolodzy wciąż rozwijają swoje umiejętności i chcą nieść pomoc tym, dla których do tej  pory nie było możliwości. Obecnie opracowali nową metodę rekonstrukcji piersi, do której wykorzystywany jest jedynie materiał pobrany z ciała pacjentki. W związku z powyższym do zabiegu nie używa się wkładek silikonowych oraz ekspanderów.


Rekonstrukcja piersi z wykorzystaniem komórek macierzystych

rekonstrukcja piersi
Utrata piersi na skutek choroby nowotworowej jest ogromnym przeżyciem dla każdej dotkniętej nią kobiety. Z licznych relacji kobiet, które przeszły tzw. mastektomię wynika, że brak piersi wywołuje u nich złe wspomnienia i ciągle przypomina o przebytej chorobie. Przyznają one często, że po utracie piersi czują się mniej atrakcyjne i stronią od życia towarzyskiego.

Komentarze (1) Czytaj całość…

Operacja odtwórcza piersi - dlaczego kobiety decydują się na taki zabieg?

rekonstrukcja piersi
Od wielu lat obserwuje się stały wzrost zachorowań kobiet na nowotwór złośliwy piersi. Jest on przyczyną zgonu coraz większej liczby kobiet poniżej 65 wieku życia w Polsce. W wyniku rozwinięcia się nowotworu w piersiach, kobiety muszą poddać się okaleczającej operacji odjęcia piersi.

Komentarze (3) Czytaj całość…

Jednoczasowa rekonstrukcja piersi z zastosowaniem endoprotezy

rekonstrukcja piersi
Rekonstrukcja piersi może odbyć się podczas tej samej operacji, co jej amputacja (tzw. jednoczasowa operacja).
Zabiegi rekonstrukcji piersi wykonywane zaraz po amputacji są technicznie trudniejsze i wymagają zarówno wiedzy z zakresu chirurgii plastycznej, jak i onkologicznej.


Rekonstrukcja brodawki i otoczki sutkowej przy wykorzystaniu własnej ...

rekonstrukcja sutka
Amputacja piersi ma ogromny wpływ na zdrowie psychiczne pacjentek, u których często powstaje po operacji mastektomii uczucie niepełnej wartości. Kobiety po zabiegu odjęcia piersi widzą swoje kalectwo oraz odczuwają duży dyskomfort w postaci bólu mięśni i pleców.

Komentarze (2) Czytaj całość…

Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2020 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie