Zarejestruj / Zaloguj

Kwas mlekowy - zabieg na oczy

kwas mlekowy
Bardzo delikatne okolice twarzy wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Często skóra wokół oczu pomijana jest podczas zabiegów kosmetycznych. Różnego rodzaju preparaty charakteryzują się zbyt mocnym działaniem i nie zaleca się ich do nakładania na wrażliwą, cienką skórę. Do zabiegów na delikatnych obszarach twarzy można stosować m. in. kwas mlekowy.

Komentarze (5) Czytaj całość…

Usuńmy rozstępy na piersiach po ciąży

rozstępy
Niewątpliwie okres ciąży i macierzyństwa, to jedne z piękniejszych chwil w życiu kobiety. Niestety oprócz niezapomnianych chwil, wzruszeń, szczęścia na ciele kobiety pozostają pewne „znaki szczególne” mówiące do wszystkich: „Ta Pani jest matką”.


Peeling pirogronowy - kompleksowa naprawa skóry

peeling pirogronowy
Stosowane obecnie techniki zabiegowe pozwalają w sposób stosunkowo małoinwazyjny sposób zadbać o swój wygląd i pomóc skórze w podtrzymaniu wzorowej kondycji.

Komentarze (5) Czytaj całość…

Peelingi chemiczne - rola, działanie, zastosowanie

peelingi
Dr n. med. Maria Noszczyk dla marki Iwostin
Istota zastosowania peelingów
Peelingi chemiczne, czyli substancje do złuszczania skóry znamy i stosujemy od lat. Warto jednak lepiej zrozumieć na czym polega ich działanie, a także kiedy i jak należy je stosować. Najbardziej widoczne działanie peelingów wiąże się z efektem złuszczenia starego naskórka. W wyniku tego procesu cera ulega rozjaśnieniu i rozświetleniu, pory delikatnie ściągają się, a skóra staje się bardziej napięta i wygładzona. Częstsze stosowanie powoduje rozjaśnienie przebarwień, a nawet złuszczenie zrogowaceń i niektórych zmian naskórka.

Komentarze (2) Czytaj całość…

Peeling migdałowy - skuteczna niwelacja przebarwień

peeling migdałowy
Przebarwienia na skórze powstają na skutek działania równych czynników zewnętrznych oraz predyspozycji organizmu człowieka. Do najczęstszych powodów powstawania przebarwień można zaliczyć szkodliwe działanie promieni słonecznych oraz procesy starzenia skóry. Niemniej jednak czasami nawet u bardzo młodych osób powstają różnego rodzaju plamki i odbarwienia spowodowane nierównomierną pigmentacja skóry.

Komentarze (9) Czytaj całość…

Peeling pirogronowy - peeling chemiczny na bazie kwasu pirogronowego

peeling pirogronowy
Kwas pirogronowy jest obecny w naturze np. w jabłkach, sfermentowanych owocach, czy też w occie. Reguluje on wydzielanie sebum przez skórę człowieka, pobudza syntezę nowego kolagenu i działa antybakteryjnie. Kwas pirogronowy w stężeniach powyżej 50% bardzo szybko i głęboko penetruje skórę. Natomiast kwas o niższym stężeniu pozwala na wykonanie peelingu powierzchniowego.

Komentarze (10) Czytaj całość…

Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2020 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie