Zarejestruj / Zaloguj

Kwas mlekowy - zabieg eksfoliacji

kwas melkowy
Kwas mlekowy wykorzystywany jest do zabiegów peelingujących. Do głównych celów pielęgnacji skóry kwasem mlekowym można zaliczyć:
- oczyszczenie skóry z martwych komórek,
- wygładzenie skóry,
- wyrównanie blizn,
- nawilżenie skóry,
- łagodzenie podrażnień,
- przeciwdziałanie stanom zapalnym skóry,
- wyrównanie kolorytu skóry,
- regulowanie wydzielania łoju.

Komentarze (8) Czytaj całość…

Skóra nawilżona to skóra przygotowana na lato

nawilżanie
Skóra zdrowa, to skóra nawilżona. Niestety do gabinetów medycyny estetycznej trafiają najczęściej kobiety, które mają problem z utrzymaniem odpowiedniego nawilżenia skóry oraz mają zniszczony płaszcz hydrolipidowy.

Komentarze (8) Czytaj całość…

Peeling TCA - zastosowanie kwasu trójchlorooctowego

TCA peeling
Odmiana w wyglądzie i stanie skóry nie koniecznie muszą być spowodowane inwazyjnymi działaniami chirurgicznymi. Pierwsze oznaki starzenia oraz różnego rodzaju defekty skóry mogą być wyeliminowane poprzez zastosowanie prostych metod m. in. peeling’u chemicznego.

Komentarze (1) Czytaj całość…

Peeling chemiczny kwasem BHA - zabieg dla skóry trądzikowej

peeling kwasem BHA
Peeling chemiczny kwasem BHA (inaczej mówiąc kwasem salicylowym) jest dużo łagodniejszą odmianą kwasu od AHA. W związku z powyższym, zalecany jest dla osób z cerą skłonną do wyprysków, zaskórników lub cery tłustej. Kwas BHA działa bakteriobójczo i przeciwzapalnie. Aktywny preparat przyczynia się do radykalnej odnowy skóry, przeciwdziałając powstającym zmarszczkom, obwisłej skórze, rozszerzonym porom oraz innym jej defektom.

Komentarze (7) Czytaj całość…

Rozstępy - dermabrazja metodą na nową skórę

dermabrazja sposób na rozstępy
Rozstępy, czyli trwałe zmiany na skórze, przypominające sieć wrzecionowatych pasm ścieńczałej skóry. Powstawanie ich jest całkowicie bezobjawowe i często ludzie są nieświadomi, że mają rozstępy. Niestety, gdy powstałe zmiany na skórze wejdą w zaawansowany etap rozwoju tzw. fazę zanikową, to wtedy jest je bardzo trudno wyeliminować. W związku z powyższym, w celu ich likwidacji konieczna będzie inwazyjna metoda korekty.
 

Komentarze (4) Czytaj całość…

Azelak - kwas azelainowy na trądzik

kwas azelainowy
Zwłaszcza młode osoby wiedzą, co to znaczy mieć nieestetyczne wypryski na całej twarzy. Są one o tyle uporczywe, iż szpecą nie tylko twarz krótkotrwale, ale pozostawiają ślady w postaci blizn potrądzikowych. Stosując zabiegi na bazie kwasu azelainowego można w łatwy sposób pozbyć się uporczywych krost oraz innych niedoskonałości skóry.

Komentarze (2) Czytaj całość…

Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2018 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie