Zarejestruj / Zaloguj

Peelingi chemiczne - rola, działanie, zastosowanie

peelingi
Dr n. med. Maria Noszczyk dla marki Iwostin
Istota zastosowania peelingów
Peelingi chemiczne, czyli substancje do złuszczania skóry znamy i stosujemy od lat. Warto jednak lepiej zrozumieć na czym polega ich działanie, a także kiedy i jak należy je stosować. Najbardziej widoczne działanie peelingów wiąże się z efektem złuszczenia starego naskórka. W wyniku tego procesu cera ulega rozjaśnieniu i rozświetleniu, pory delikatnie ściągają się, a skóra staje się bardziej napięta i wygładzona. Częstsze stosowanie powoduje rozjaśnienie przebarwień, a nawet złuszczenie zrogowaceń i niektórych zmian naskórka.

Komentarze (2) Czytaj całość…

Hydradermabrazja - hydrafacial Antiox - 6 zabieg odmładzający i odżywiający

hydradermabrazja Antiox
Nieustannie zachodzące i postępujące procesy starzenia skóry są powodem niepokoju i troski wielu osób. Często przeglądając się w lustrze bacznie obserwują swoją skórę oddalając od siebie myśli o tym, iż wkrótce ich twarz i szyja zostaną pokryte zmarszczkami. Dzięki zabiegom z serii nieinwazyjnych peelingów połączonych z infuzją substancji aktywnych złe myśli o zmarszczkach i zwisającej skórze można odłożyć na późną starość.

Komentarze (1) Czytaj całość…

Peeling migdałowy - skuteczna niwelacja przebarwień

peeling migdałowy
Przebarwienia na skórze powstają na skutek działania równych czynników zewnętrznych oraz predyspozycji organizmu człowieka. Do najczęstszych powodów powstawania przebarwień można zaliczyć szkodliwe działanie promieni słonecznych oraz procesy starzenia skóry. Niemniej jednak czasami nawet u bardzo młodych osób powstają różnego rodzaju plamki i odbarwienia spowodowane nierównomierną pigmentacja skóry.

Komentarze (9) Czytaj całość…

Peeling pirogronowy - peeling chemiczny na bazie kwasu pirogronowego

peeling pirogronowy
Kwas pirogronowy jest obecny w naturze np. w jabłkach, sfermentowanych owocach, czy też w occie. Reguluje on wydzielanie sebum przez skórę człowieka, pobudza syntezę nowego kolagenu i działa antybakteryjnie. Kwas pirogronowy w stężeniach powyżej 50% bardzo szybko i głęboko penetruje skórę. Natomiast kwas o niższym stężeniu pozwala na wykonanie peelingu powierzchniowego.

Komentarze (10) Czytaj całość…

Peeling kawitacyjny - odnowa poprzez głębokie oczyszczenie skóry

peeling kawitacyjny
Peeling kawitacyjny to zabieg oczyszczający skórę, wykonywany przy użyciu ultradźwięków. Stanowi on alternatywę dla tradycyjnego mechanicznego czyszczenia skóry.

Komentarze (12) Czytaj całość…

Enerpeel EL® - ogólna charakterystyka zabiegu rozjaśniającego oraz ...

 enerpeel
Enerpeel EL® jest zabiegiem na bazie kwasów i jest stworzony do jego wykonywania w delikatnej okolicy oczu oraz ust. Substancja złożona z mieszanki kwasów ma postać żelu, który nie rozpływa się. Dlatego też, nie ma ryzyka zmieszania się kwasu z błoną oka, czy też błonami wewnątrz jamy ustnej.

Komentarze (3) Czytaj całość…

Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2020 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie