Zarejestruj / Zaloguj

Czy po obszernej liposukcji pozostają blizny?

liposukcja, blizny
Wszystko zależy od kondycji skóry pacjenta/ki, jeśli skóra jest elastyczna i nie ma skłonności do bliznowacenia, wszystkie nacięcia powinny ładnie zasklepić się, a wszelkie zgrubienia zniknąć po 2-3 latach. Niestety w przypadku skóry ze skłonnościami do bliznowacenia, blizny mogą pozostać na całe życie. Na szczęście chirurg wykonujący tego typu zabiegi dba o to, żeby nacięcia wykonać w naturalnych załamaniach skóry w celu ich ukrycia.

 

 


Czy powiększanie piersi implantami powoduje rozstępy?

FAQ ilustacja
Wszczepienie implantów może spowodować powstanie rozstępów na skórze piersi. Jednak rzadko tak się dzieje. Jeśli istnieje obawa, że w Twoim przypadku powstaną rozstępy, to najlepiej jest wybrać mniejszy rozmiar implantu, w celu ograniczenia napięcia skóry.


Mam strasznie obwisłą skórę na brzuchu oraz fałd tłuszczu, czy ...

FAQ ilustacja
Problem Pani brzucha powinien ocenić lekarz chirurg, a zwłaszcza skalę problemu luźnej skóry. W przypadkach bardzo rozciągniętego fałdu brzusznego konieczna jest abdominoplastyka, potocznie nazywana plastyką brzucha. Natomiast, jeśli dana osoba ma duży depozyt nagromadzonego tłuszczu oraz rozciągniętą skórę w dolnej części brzucha, to często wykonywany jest zabieg łączony tzn. plastykę brzucha wykonuje się wraz z liposukcją.


Czy wszczepione implanty piersi trzeba wymieniać?

FAQ ilustacja
Wkładki silikonowe nie są produktem przeznaczonym na całe życie pacjenta. W pewnym momencie może zajść konieczność wymiany Twoich implantów. Okres pomiędzy wszczepieniem, a wymianą wkładek silikonowych jest różny dla każdej kobiety. Istnieje wiele powodów, dla których powinno wymieniać się implanty silikonowe m. in. są nimi przemieszczenie się wkładki lub wyciek silikonu. Czasami kobiety zmieniają preferencje, co do wielkości piersi i zgłaszają chęć wszczepienia większych wkładek.

Komentarze (1) Czytaj całość…

Mam pięćdziesiąt lat. Czy mogę w tym wieku powiększyć sobie biust?

powiększanie piersi
Chirurdzy plastyczni kwalifikując pacjentkę na zabieg powiększania piersi nie kierują się jej wiekiem metrykalnym. Biorą oni pod uwagę jej ogólny stan zdrowia oraz uwarunkowania anatomiczne.

Komentarze (1) Czytaj całość…

Czy mogę po operacji plastycznej opalać się na plaży?

opalanie po operacji
Niestety opalanie na otwartym słońcu bezpośrednio po jakiejkolwiek operacji nie jest wskazane. Obszary ciała poddane nacięciom powinny być bezwzględnie chronione odzieżą przed promieniami słonecznymi przez ok. 1 miesiąc, zaś opalać je można dopiero po ok. 6 mikesiącach. Zbyt szybka ekspozycja blizn może wywołać nieestetyczne przebarwienia i nieprawidłowe zabliźnianie. Warto jest chęć opalania przedyskutować z lekarzem wykonującym zabieg i zastosować się do jego zaleceń.
 


Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2020 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie