Zarejestruj / Zaloguj

Implanty ortodontyczne (Mini-screws) - ogólna charakterystyka ich zastosowania

implanty_ortodontyczne
Zaburzona płaszczyzna zgryzowa oraz zbyt ścieśnione zęby prowadzą do wielu zaburzeń związanych z funkcjonowaniem organizmu człowieka. Ponadto nierówne zęby, nieprawidłowo ustawione nie są z pewnością ozdobą nikogo.

Komentarze (2) Czytaj całość…

Zęby zatrzymane trzeba leczyć

Zęby zatrzymane
Zęby zatrzymane to poważny problem zarówno dla pacjenta/ki jak i ortodonty. Są one w pełni wykształconymi zębami, które "utknęły" w tkance kostnej szczęki górnej lub dolnej. Stanowią one przeszkodę w normalnym funkcjonowaniu jamy ustnej oraz wpływają na wykrzywienie innych zębów.

Komentarze (3) Czytaj całość…

Aparaty lingwalne - ukryte prostowanie zębów

aparat lingwalny
Dla osób, które w sposób szczególny obawiają się nieestetycznego wyglądu zębów podczas leczenia ich krzywizn opracowano aparaty lingwalne tzw. niewidoczne. Stanowią one doskonałą alternatywę dla osób, które w sposób szczególny muszą zachować estetyczny wygląd. Są one dosłownie ujmując ukryte za zębami.

Komentarze (17) Czytaj całość…

Aparaty bezligaturowe - leczenie ciężkich wad zgryzu bez konieczności ...

aparaty bezligaturowe
Poważne wady zgryzu częstokroć wymagają ekstrakcji (wyrywania) zdrowych zębów, w celu utworzenia miejsca w bardzo ścisłych i wąskich szczękach. Na szczęście nowoczesne metody leczenia wad zgryzu całkowicie wyeliminowały potrzebę wyrywania zębów i bardzo skutecznie poprawiają zgryz i prostują zęby. Jedną z nich jest technologia wykorzystywana w aparatach bezligaturowych, która stosowana jest u osób z najpoważniejszymi problemami wad zgryzu.

Komentarze (2) Czytaj całość…

Aparaty stałe - czy mogą być estetyczne?

aparaty stale noszone przykładowe zdjęcie
Noszenie aparatu stałego jest powiązane z szeregiem uciążliwości i niewygód dla pacjenta/ki. Najgorszą z nich jest tzw. metalowy uśmiech, którym obdarza się swoich rozmówców, podczas całego procesu leczenia. Dorośli pacjenci świadomi potrzeby poddania się terapii ortodontycznej chcą jednak w miarę możliwości ukryć leczenie przed innymi. W trosce o jak największy komfort osób noszących aparaty oraz w celu zachęcenia innych osób do leczenia wad zgryzu producenci opracowali zamki estetyczne.

Komentarze (7) Czytaj całość…

Orotodoncja: ortos -prosty, odous - ząb

orotodoncja
ORTODONCJA jest dziedziną stomatologii, która zajmuje się korygowaniem nieprawidłowego ustawienia zębów, wad zgryzu oraz wad szczękowo-twarzowych  u dzieci, młodzieży i dorosłych.
Nazwa ortodoncja pochodzi od greckich słów: orthos-prosty i odous-ząb.
Zajmuje się ona nie tylko prostowaniem zębów, ale także badaniem narządu żucia w czasie wzrostu i rozwoju oraz zapobieganiem morfologicznym i czynnościowym zaburzeniom narządu żucia.

Komentarze (2) Czytaj całość…

Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2019 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie