Zarejestruj / Zaloguj

Niewidoczne leczenie wad zgryzu

ilustracja przedstawiająca prawidłowy zgryz
Dotychczasowe metody leczenia wad zgryzu były powiązane z nieuniknionym noszeniem aparatów ortodontycznych, które stwarzały pewnego rodzaju dyskomfort dla osób leczonych. Okazuje się jednak, że można poprawić zgryz oraz przeprowadzić korektę krzywych zębów bez konieczności noszenia widocznych śrub i drucików na zębach.

Komentarze (1) Czytaj całość…

Leczenie chirurgiczno - ortodontyczne

leczenie chirurgiczno ? ortodontyczne
Leczenie chirurgiczno – ortodontyczne zajmuje się re-pozycjonowaniem zębów oraz usuwaniem wad zgryzu. Celem takiego leczenia jest uzyskanie optymalnie wkomponowanych zębów w tkanki miękkie jamy ustnej. Ortodoncja chirurgiczna zajmuje się najcięższymi przypadkami skrzywień szczęk, które uniemożliwiają człowiekowi prawidłową mowę oraz przeżuwanie.


Aparat stały metalowy - ogólna charakterystyka aparatu z zamkami metalowymi

aparat stały
Każdy bez względu na pozycję społeczną chce cieszyć się pięknym uśmiechem. Niestety, najczęściej ludzie rodzą się z wadami zgryzu lub je nabywają na skutek nieprawidłowego rozwoju układu kostnego. Kiedyś leczenie wad zgryzu nie cieszyło się dużym powodzeniem, a noszenie aparatu było uważane za całkowicie zbyteczne. W rezultacie bardzo niewiele osób decydowało się na leczenie wad zgryzu.
 

Komentarze (15) Czytaj całość…

Przodozgryz

przodozgryz
Jedną z wielu wad ortodontycznych jest przodozgryz. Polega na wysunięciu do przodu dolnego łuku zębowego (nadmierne wysunięcie żuchwy ku przodowi). Często wada ta jest uwarunkowana genetycznie, tak było w przypadku znanej dynastii Habsburgów. Twarz ma wtedy gangsterski wygląd. Taka wada w codziennym życiu bardzo przeszkadza, ponieważ jest zła artykulacja.

Komentarze (7) Czytaj całość…

Tyłozgryz

tyłozgryz
W ostatnim czasie zauważono iż na świecie zwiększa się ilość ludzi  z wadami zgryzu. Według  Światowej Organizacji Zdrowia ta tendencja wzrostowa opublikowała sięga już ona około 90% wśród dzieci i młodzieży. Badania, które przeprowadzono dowiodły, że prawie 40% z badanych wymaga na dzień dzisiejszy ortodontycznego leczenia.


Wady zgryzu

wady zgryzu
Poznając nową osobę pierwszą rzeczą, którą zauważamy są jej oczy, a potem usta. Nie powinny więc dziwić innych nasze starania o to, aby wygląd naszych zębów był jak najbardziej atrakcyjny. Piękny uśmiech to zdrowe i równe zęby. Ludzie od dawna zdawali sobie z tego sprawę.

Komentarze (6) Czytaj całość…

Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2019 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie