Zarejestruj / Zaloguj

Bruksizm - zjadanie zębów

bruksizm
Stres w bardzo dużym stopniu oddziałuje na stan zdrowia zębów i tkanek miękkich jamy ustnej. Chwile napięcia nerwowego towarzyszą nam nieustannie zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Niezwykle trudno jest sobie z nim radzić, a co najgorsze oddziałuje on na nasze zdrowie.

Komentarze (5) Czytaj całość…

Mini-screws - implanty ortodontyczne

implanty ortodontyczne
Równe zęby, prawidłowo ustawione są z pewnością ujmującą ozdobą człowieka. Niestety nie każdy obdarowany jest przez naturę uwarunkowaniami, które pozwalają na prawidłowy wzrost zębów.

Komentarze (1) Czytaj całość…

Aparaty wyjmowane - skuteczne u dzieci

aparaty wyjmowane dla dzieci
Obecnie podejście ludzi do leczenia wad zgryzu oraz krzywizn zębów zmieniło się bardzo. Zatroskani o swoje pociechy rodzice już bardzo wcześnie zgłaszają się do ortodonty, w celu zdiagnozowania wad szczękowych u swoich dzieci. Dobry ortodonta już u bardzo małych dzieci potrafi rozpoznać, z jakimi problemami spotkają się one w przyszłości.
 

Komentarze (16) Czytaj całość…

Ortodoncja dla dzieci

ortodoncja
Dzieci to podstawowa grupa pacjentów, które są leczone przez lekarzy ortodontów. Nasi milusińscy często przyzwyczajeni są do produktów półpłynnych, płynnych lub przemielonych, a zjedzenie jabłka stanowi dla nich duży problem.

Komentarze (12) Czytaj całość…

Operacyjne odsłonięcie zęba zatrzymanego

zatrzymany ząb
Zęby zatrzymane stanowią poważny problem zarówno dla pacjentów, jak i dla lekarzy, którzy starają się jak najefektywniej doprowadzić do ich prawidłowego umiejscowienia.

Komentarze (3) Czytaj całość…

Niewidoczne leczenie wad zgryzu - ogólna charakterystyka procesu leczenia

zęby, zgryz
Metoda leczenia krzywych zębów i zgryzu Invisalign polega na stworzeniu dla danego pacjenta/ki zestawu odpowiednich szyn nazywanych alignerami (są to przeźroczyste nakładki tylko na zęby), których kluczowym zadaniem jest przesunięcie zębów do określonej przez komputer pozycji. Jeden pozycjoner noszony jest przez okres dwóch tygodni i następnie pacjent/ka uzyskuje kolejny aligner.

Komentarze (4) Czytaj całość…

Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2019 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie