Zarejestruj / Zaloguj

Diagnoza i leczenie tyłozgryzu

tyłozgryz leczenie
Lekarz ortodonta diagnozuje tyłozgryz na podstawie zdjęcia kefalometrycznego (wykonanie zdjęcia zajmuje 10 minut), wykorzystując do tego analizę cefalometryczną. Taki obraz twarzoczaszki bardzo dokładnie pokazuje wady ortodontyczne. Określa stopień wad zgryzu oraz pokazuje tkanki miękkie twarzy, podniebienie twarde i zatoki przynosowe.

Komentarze (1) Czytaj całość…

Kserostomia - zaburzenia w wydzielaniu śliny

kserostomia
Kserostomia nazywana potocznie suchością jamy ustnej jest zespołem objawów związanych z zaburzeniami wydzielania śliny.

Komentarze (2) Czytaj całość…

Ortodoncja - ogólna charakterystyka problemów krzywych zębów

ortodoncja
Olśniewający uśmiech, proste zęby, równo ustawione w rzędzie, to niewątpliwie marzenie wielu ludzi. Niestety nie wszyscy rodzą się z takimi uwarunkowaniami szczęki, żeby zęby rosły równo, niektórzy natomiast mają wspaniałe uwarunkowania szczękowe, a zęby strasznie pokrzywione.

Komentarze (3) Czytaj całość…

Higiena zębów ze stałym aparatem ortodontycznym

stały aparat ortodontyczny
Higiena jamy ustnej u osób noszących aparaty stałe jest niezwykle ważna. Ortodonta po założeniu aparatu na zębach przeprowadza krótkie szkolenia dla pacjenta, tłumacząc mu jak należycie dbać o aparat. Daje mu nawet specjalny zestaw szczoteczek, które pomagają w utrzymaniu czystości nowo założonego aparatu.

Komentarze (15) Czytaj całość…

Leczenie ortodontyczne - kiedy zgłosić się do specjalisty?

leczenie ortodontyczne
Obecnie świadomość leczenia ortodontycznego zębów jest coraz bardziej powszechna. Rodzice zaczynają bardzo wcześnie ze swoimi pociechami zgłaszać się do ortodonty, gdy tylko coś ich zaniepokoi w ustawieniu zębów dzieci. Jest to bardzo pozytywne zjawisko, gdyż zdrowe zęby to proste zęby.

Komentarze (5) Czytaj całość…

Bruksizm - zjadanie zębów

bruksizm
Stres w bardzo dużym stopniu oddziałuje na stan zdrowia zębów i tkanek miękkich jamy ustnej. Chwile napięcia nerwowego towarzyszą nam nieustannie zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Niezwykle trudno jest sobie z nim radzić, a co najgorsze oddziałuje on na nasze zdrowie.

Komentarze (5) Czytaj całość…

Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2017 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie