Zarejestruj / Zaloguj

Mikrokoagulacja - usuwanie popękanych naczynek (teleangiektazje)

mikrokoagulacja, popękane naczynka
Bardzo często popękane naczynka na twarzy i dekolcie tzw. „pajączki” (fachowo nazywane teleangiektazjami) są poważnym problemem wielu osób. Pojawiające się czerwone sieci naczynek szpecą skórę i sprawiają, że wygląda ona na ciągle zaczerwienioną. Takie schorzenie dotyka nie tylko starszych osób, ale i młodą część społeczeństwa.

Komentarze (6) Czytaj całość…

Teleangiektazja - laserowe usuwanie rozszerzonych naczynek

teleangiektazja
Rozszerzone naczynka krwionośne są problemem, który dotyka wielu osób. Na skutek szkodliwego oddziaływania czynników zewnętrznych oraz pewnych cech dziedzicznych na skórze człowieka często pojawiają się czerwone sieci naczynek. Czasami przyjmują one postać nieforemnych kresek o zabarwieniu niebiesko – fioletowym lub różowym. Stosowanie kremów oraz kosmetyków może jedynie w niewielkim stopniu pomóc w profilaktyce przeciw rozszerzaniu się naczynek krwionośnych. Jedną ze skutecznych metod niwelowania teleangiektazji jest użycie lasera.

Komentarze (2) Czytaj całość…

Teleangiektazja - ogólna charakterystyka metod usuwania zmian naczyniowych

teleangiektazja
Zarówno kobiety, jak i mężczyźni borykają się z problemami związanymi z rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi, których sieć nieestetycznie prześwituje przez skórę. Najczęściej tzw. teleangiektazje powstają w okolicach policzków, brody oraz nosa. Spotykane są one również na nogach, zwłaszcza w ich tylnej części łydki i podudzia.  Zmiany naczyniowe przyjmują postać cieniutkich czerwonych kresek, które tworzą swoistego rodzaju mapę malutkich żyłek na skórze. Czasami mają barwę fioletową, niebieską lub jasnoróżową. Rozszerzone naczynka krwionośne niewątpliwie szpecą wygląd skóry. Na szczęście opracowano już wiele metod ich niwelowania.

Komentarze (3) Czytaj całość…

Teleangiektazja - ogólna charakterystyka rozszerzonych naczyń krwionośnych

teleangiektazja
Nieestetycznie wyglądające „pajączki” na skórze człowieka powstają na skutek oddziaływania wielu czynników. Wśród nich można wyróżnić m. in.: nadmierną ekspozycję skóry na promienie słoneczne, zbyt częste korzystanie z solarium, ekstremalne warunki atmosferyczne (np. zbyt dużą wilgotność, silny wiatr), długotrwałe stosowanie sterydów bezpośrednio na skórę, uwarunkowania genetyczne oraz długotrwałe stosowanie laserów biostymulujących.

Komentarze (3) Czytaj całość…

Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2020 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie