Zarejestruj / Zaloguj

Transplantacja włosów - ogólna charakterystyka pielęgnacji obszaru ...

transplantacja włosów
Obecnie do najczęściej stosowanych metod przywracających włosy osobom łysiejącym jest transplantacja włosów. Celem zabiegu jest trwałe wyeliminowanie problemu łysych pól na głowie.

Komentarze (2) Czytaj całość…

Transplantacja włosów - ogólna charakterystyka problemu

włosy, transplantacja
Najczęściej operacja transplantacji włosów na głowie polega na przeniesieniu włosów, z miejsc gęsto pokrytych włosami, na miejsca pozbawione ich częściowo lub całkowicie. Obszar z tyłu głowy jest uważany za miejsce, gdzie włosy będą zawsze rosły. W związku z powyższym transplantacja mieszków włosowych z tamtego obszaru w miejsca łysiny nie niesie za sobą ryzyka wyłysienia miejsca pobrania przeszczepów.

Komentarze (1) Czytaj całość…

Tradycyjna transplantacja włosów

włosy, przeszczep
Codziennie spotykamy wielu mężczyzn w wieku około 30 lat i starszych z charakterystyczną łysiną w kształcie końskiej podkowy. Wielu z nich z pewnością nie zdaje sobie sprawy z faktu, iż tego problemu można w bardzo skuteczny sposób uniknąć. Mowa tu o transplantacji włosów. Polega ona na wykorzystaniu naturalnych włosów pacjenta (u mężczyzn ich uwarunkowany genetycznie zapas znajduje się zazwyczaj za uszami i na tyle głowy) do odbudowania dawnej fryzury.

Komentarze (2) Czytaj całość…

Transplantacja włosów bez skalpela - metoda GHO

włosy, przeszczep
Innowacyjna metoda transplantacji włosów została opracowana przez dr Gho z Holandii. Zabieg tego typu przeznaczony jest zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet. Fenomen operacji polega na tym, że chirurg nie używa skalpela, a pojedyncze malutkie przeszczepy są bezbolesne. Włosy potrzebne do przeszczepu usuwa się za pomocą specjalnej igły, a następnie przesadza się je do wykonanych wcześniej małych otworków w miejscu transplantacji. Metoda ta jest o tyle nieszkodliwa, iż nie niszczy włosów w miejscu ich pobierania. Wkrótce wyrosną tam nowe, zdrowe włosy. 


Komentarze (3) Czytaj całość…

Porównanie tradycyjnej metody przeszczepu włosów z metodą GHO

Do głównych różnić pomiędzy tradycyjną metodą przeszczepu, a metodą GHO możemy zaliczyć:

Komentarze (6) Czytaj całość…

Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2020 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie