Zarejestruj / Zaloguj

Masaż Shiatsu - leczniczy zabieg dla ciała i duszy

masaż shiatsu
Technika tego masażu rozwinęła się na początku XX wieku w Japonii, a jej korzenie sięgają pradawnych tradycji chińskiego masażu. Masaż Shiatsu polega głównie na uciskaniu bardzo wrażliwych punktów na ciele człowieka. Punkty te noszą nazwę witalnych i położone są wzdłuż meridianów. Dzięki ich uciskaniu podczas zabiegu osiągane są te same efekty, co przy akupunkturze.

Komentarze (2) Czytaj całość…

Masaż ajurwedyjski - odmłodzenie ciała

masaż ajurwedyjski
Słowo Ayurveda pochodzi od słów „Ajus” (życie) oraz „Veda” (nauka, wiedza). Ayurveda można przetłumaczyć jako wiedza o życiu. Ayurveda jest starożytnym systemem ochrony zdrowia, którego korzenie sięgają tradycji dalekich Indii, Nepalu oraz Sri Lanki sprzed 3000 lat. Wywarł on ogromne znaczenie na rozwój medycyny chińskiej oraz tybetańskiej. Ayurveda była i jest częścią tradycji Indii oraz teraz staje się coraz bardziej popularna na zachodzie. Czasami zabiegi Ayurvedy uzupełniają konwencjonalne metody leczenia.

Komentarze (5) Czytaj całość…

Masaż stemplami ziołowymi - sekrety tajlandzkie zawitały do polskich ...

masaż stemplami, zioła
Gorące kompresy wykonywane przy pomocy rozgrzanych ziół stosowane były już w zamierzchłych czasach w Tajladii. Specjalnie dobrane liście ziół oraz nasiona różnych roślin są wykorzystywane do zabiegu polegającego na dociskaniu stempli do ciała. Dzięki temperaturze substancje aktywne zawarte w ziołach przenikają do głębokich warstw skóry.


Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2019 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie