Zarejestruj / Zaloguj

Terapie łączone – najlepszy sposób pozbycie się blizn!

Tworzenie się blizn to proces naturalny. Bez względu na to z jakim rodzajem mamy do czynienia, jedno jest pewne – nie łatwo jest je usunąć. Można jednak sprawić, aby były jak najmniej widoczne, jak to robić? O najlepszych metodach opowiada dermatolog, dr n. med. Maciej Krajewski z Kliniki Krajewski.


Blizny pooparzeniowe - ogólna charakterystyka laserów stosowanych do ...

blizny pooparzeniowe
Blizny pooparzeniowe szpecą ciało i są przyczynkiem do złego samopoczucia osób, które przeszły oparzenie. Często pacjenci leczący skutki rozległych oparzeń są załamani swoim wyglądem. Świadomość pacjentów o możliwości leczenia blizn pooparzeniowych już w ich wczesnym stadium powstawania może pozytywnie wpłynąć na cały okres ich rehabilitacji po oparzeniu.

Komentarze (3) Czytaj całość…

Fraxel laser fraksyjny - wskazania i przeciwskazania

laser fraksyjny
Laser fraksyjny (Fraxel) to laser emitujący światło o długości 1550 nm, którego energia  jest absorbowana przez zawartą w komórkach naskórka i skóry właściwej wodę. Idea tego lasera opiera się o wywołanie fragmentarycznych (fractional- stad nazwa metody), mikroskopowych uszkodzeń skóry (MTZ- microthermal treatment zones) spowodowanych podgrzaniem tkanek.


Fraxel laser fraksyjny - ogólna charakterystyka

fraxel
Laser fraksyjny to najnowsze osiągnięcie techniki laserowej w dermatologii skóry, który łączy najlepsze cechy dotychczas stosowanych laserów. Żaden z dotychczasowych laserów stosowanych w dermatologii estetycznej nie regenerował tak głęboko skóry przy minimalnych objawach ubocznych, które ustępują po kilku dniach. Jest unikalnym urządzeniem do likwidacji głębokich uszkodzeń skóry takich jak zanikowe blizny potrądzikowe i rozstępy oraz zmiany związane ze starzeniem się skóry.


Era delikatnych laserów

lasery
Długi okres rekonwalescencji, ból oraz ryzyko powstania trwałych blizn, to najczęściej wymieniane obawy przed operacją, wymieniane przez użytkowników serwisu CzasNaZmianę.pl.

Komentarze (1) Czytaj całość…

Blizny pooparzeniowe - zastosowanie laserów chirurgicznych do niwelacji blizn

blizny pooparzeniowe
Blizny pooparzeniowe są dosyć specyficzne, gdyż zachodzą w nich naturalne procesy związane z ich gojeniem. Blizny pooparzeniowe zmieniają swój wygląd. Z czerwonych ran tworzą się białe rozległe blizny, które przypominają plac nierównej skóry, jakby była pokryta świeżo zagniecionym ciastem.

Komentarze (1) Czytaj całość…

Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2020 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie