Zarejestruj / Zaloguj

Rzeźbienie tkanki miękkiej - odmłodzenie małżowin usznych

małżowiny uszne
Z biegiem lat skóra traci tłuszcz, a tym samym naturalny, młody wygląd. Pogarsza się również jej jakość, w rezultacie, czego traci ona swą elastyczność. Z upływem lat kolagen przemieszcza się do głębokich warstw skóry, na skutek, czego wiotczeją mięśnie i w efekcie włóknista tkanka tłuszczowa zaczyna zwisać.

Komentarze (3) Czytaj całość…

Korekta za dużych małżowin usznych

korekta uszu
Duże małżowiny uszne mogą być przyczyną wielu kompleksów, zwłaszcza u osób, które nie mają bardzo silnej osobowości. W większości przypadków człowiek nie ma wpływu na wielkość swoich uszu, gdyż ich budowa jest w bardzo dużym stopniu uzależniona od genetycznych uwarunkowań.

Komentarze (4) Czytaj całość…

Korekta odstajacych uszu - marzenie wielu dzieci

korekta uczu
Powszechnie wiadomo, że dzieci w swoim środowisku bywają okrutne i nie tolerują inności. Kogoś wyróżniającego się od ogółu od razu zauważą i przylepią mu przysłowiową „łatkę”. I tak na przykład na podwórku, czy też na placu zabaw można usłyszeć przezwiska wydobywające się z ust jednych dzieci pod adresem drugich. Przymioty te często dotyczą odstających uszu i brzmią w stylu: „miś uszatek”, „plastuś” itp.

Komentarze (4) Czytaj całość…

Rekonstrukcja małżowiny usznej z własnej chrząstki żebrowej - ogólna ...

rekonstrukcja małżowiny
Chirurgiczna rekonstrukcja małżowiny usznej jest jednym z najtrudniejszych zabiegów w chirurgii plastycznej. Często wymaga zabsorbowania dwóch zespołów chirurgicznych, wykonujących jednocześnie dwa różne zabiegi na jednym pacjencie. Operacja ta pozwala na osiągnięcie zadowalających rezultatów kosmetycznych i przede wszystkim wyzwolenie pacjenta ze wszelkich kompleksów wywołanych brakiem małżowiny usznej.

Komentarze (13) Czytaj całość…

Rekonstrukcja ucha z własnej chrząstki żebrowej - szczegółowy opis ...

rekonstrukcja małżowiny
Rekonstrukcja ucha z własnej chrząstki żebrowej – pierwszy etap operacji
Operacja rozpoczyna się wykonaniem kalki radiologicznej modeli elementów małżowiny, na podstawie wymiarów zdrowej małżowiny usznej. W przypadku obustronnej rekonstrukcji projektuje się standartowy kształt małżowiny.

Komentarze (1) Czytaj całość…

Ucho silikonowe - kiedy niemożliwa jest rekonstrukcja małżowiny usznej

ucho silikonowe
Dla osób, które urodziły się ze zniekształconym uchem lub w ogóle nie posiadają małżowiny usznej zbawiennym rozwiązaniem jest rekonstrukcja ucha z własnej chrząstki żebrowej. Niemniej jednak ten zabieg nie zawsze i nie u wszystkich może być wykonany. Implantacja tytanowych zaczepów jest odpowiedzią na potrzeby tych osób, które nie kwalifikują się na rekonstrukcję ucha.

Komentarze (1) Czytaj całość…

Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2020 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie