Zarejestruj / Zaloguj

Blizny - ogólna charakterystyka chirurgicznych metod zmniejszania blizn

blizny
Każdą bliznę można potocznie nazwać „nabytym defektem skóry”. Mogą one powstać na skutek urazów, przebytych operacji lub innych zdarzeń losowych dotyczących każdej części ciała człowieka. Według niektórych osób nabyte przez nich blizny są swoistego rodzaju ozdobą ciała, znakiem ich wyróżniającym. 

Komentarze (7) Czytaj całość…

Blizny - czy mogą zniknąć? Metody usuwania blizn

blizny, usuwanie
Zabiegi korekcji blizny nie mogą całkowicie ich zniwelować, gdyż procesy gojenia się skóry, zwłaszcza po nacięciach, są nieodłącznie związane z powstawaniem blizn. Dotyczy to również ran powstałych po operacjach usuwających blizny.  

Komentarze (10) Czytaj całość…

Blizny - ogólnie o bliznach i ich rodzajach

korekta blizn
Blizna to przede wszystkim tkanka na nowo utworzona. Jest ona znacznie mniej wartościowa od tkanki zdrowej, a charakteryzuje się:
- zanikiem właściwego rysunku skóry (widocznego pod mikroskopem),
- ścieczeniem skóry,
- zmniejszoną sprężystością,
- brakiem włosów,
- brakiem gruczołów łojowych i potowych.

Komentarze (3) Czytaj całość…

Blizny pooparzeniowe - ogólna charakterystyka laserów stosowanych do ...

blizny pooparzeniowe
Blizny pooparzeniowe szpecą ciało i są przyczynkiem do złego samopoczucia osób, które przeszły oparzenie. Często pacjenci leczący skutki rozległych oparzeń są załamani swoim wyglądem. Świadomość pacjentów o możliwości leczenia blizn pooparzeniowych już w ich wczesnym stadium powstawania może pozytywnie wpłynąć na cały okres ich rehabilitacji po oparzeniu.

Komentarze (3) Czytaj całość…

Blizny pooparzeniowe - zastosowanie laserów chirurgicznych do niwelacji blizn

blizny pooparzeniowe
Blizny pooparzeniowe są dosyć specyficzne, gdyż zachodzą w nich naturalne procesy związane z ich gojeniem. Blizny pooparzeniowe zmieniają swój wygląd. Z czerwonych ran tworzą się białe rozległe blizny, które przypominają plac nierównej skóry, jakby była pokryta świeżo zagniecionym ciastem.

Komentarze (1) Czytaj całość…

Blizny - chirurgiczna korekta blizn i przykurczów

blizny pooparzeniowe
Blizny powstałe na skutek urazów, przebytych operacji lub innych przyczyn często wymagają leczenia celem ich zmniejszenia i poprawy wyglądu. Niestety nie każde blizny, a zwłaszcza te po zagojeniu ran pourazowych lub pooperacyjnych zanikają na skutek presoterapii, działania lasera, czy też innych zabiegów farmakologicznych lub mechanicznych.

Komentarze (1) Czytaj całość…

Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2020 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie