Zarejestruj / Zaloguj

Przeciwdziałanie wypadaniu włosów

wypadanie włosów
Człowiek traci włosy każdego dnia. Ich wychodzenie jest najbardziej zauważalne podczas mycia i czesania głowy. Jeśli dzienna utrata włosów nie przekracza 100, to nie ma powodów do obaw. Cykl wzrostu włosa obejmuje fazę wzrostu, spoczynku i wypadania. Cykl ten powtarza się w ściśle określonym rytmie.

Komentarze (43) Czytaj całość…

Rodzaje łysienia

łysienie
Istnieją różne kryteria podziału rodzajów łysienia. Z medycznego punktu widzenia łysienie możemy podzielić na:
- łysienie bliznowaciejące;
- łysienie niebliznowaciejące, do którego zaliczamy:
o łysienie androgenowe u mężczyzn,
o łysienie androgenowe u kobiet,
o łysienie anagenowe (tzw. plackowate),
o łysienie telogenowe.

Komentarze (9) Czytaj całość…

Włosy ozdobą człowieka

włosy
Głównym zadaniem włosów jest ochrona mózgu człowieka przed słońcem i mrozem. Pełnią one jednak znacznie większą rolę dla naszej psychiki. Chcemy o nie dbać i jak najdłużej cieszyć się ich pięknym wyglądem. Gdy tylko zauważamy, że włosy zaczynają: tracić połysk, wypadać, czy też pojawi się łupież, to chcemy tym niepokojącym procesom jakoś zaradzić.

Komentarze (43) Czytaj całość…

Trychologia - leczenie i pielęgnacja włosów

trychologia włosy
Każdy człowiek rodzi się z „genetycznym zapisem swojej urody”. Wynikiem tego zapisu jest m. in. wygląd i jakość włosów. Pomimo faktu, że w pewnym stopniu jakość włosów człowieka jest w wysokim stopniu uzależniona od uwarunkowań genetycznych, to bezdyskusyjnie o kondycje i ich zdrowy wygląd można dbać na przekór odziedziczonym defektom: skłonnością do łupieżu, przetłuszczania skóry głowy, czy nawet łysienia.

Komentarze (7) Czytaj całość…

Dlaczego łysiejemy?

łysienie
Jeżeli dziennie wypada człowiekowi powyżej 100 włosów, to proces taki możemy nazwać już łysieniem. Problem nadmiernego wychodzenia włosów może dotknąć, zarówno mężczyzn jak i kobiety. Najważniejsze to w porę zareagować i skutecznie przeciwdziałać temu zjawisku. Najczęściej, stosując odpowiednią kurację, można uratować swoją czuprynę.

Komentarze (13) Czytaj całość…

Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2020 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie